°C

Sobota, 23. január 2021. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Kedysi popová princezná a dnes: Bez otcovho dovolenia nesmie ani vyjsť z domu!

Britney Spears
Britney Spears
Zdroj: Profimedia
02.12.2020 00:01

LOS ANGELES - Vystupovala od detstva a už ako 16-ročná sa stala ikonou tínedžerov. Lenže v roku 2008 sa Britney Spears zrútila a odvtedy musí byť pod dohľadom otca. Hoci verila, že tento rok rozhodnutie súdu zvráti, ten jej svojprávnosť nevrátil.


Britney Spears sa narodila 2. decembra 1981. Ku kariére popovej hviezdy smerovala už od detstva, venovala sa spevu, gymnastike aj tancu. 

Britney Spears
Zdroj: Instagram

Po niekoľkých vystúpeniach na pódiách aj v televíznych šou podpísala svoju prvú zmluvu ako 15-ročná. Jej albumy Baby one more time a Oops!... I did it again sa stretli s veľkým úspechom a patrili k najpredávanejším nosičom. Britney sa stala najpredávanejším tínedžerom všetkých čias. 

Kedysi popová princezná a
Zdroj: TASR

Z nevinne pôsobiacej Britney sa rýchlo stala provokatívnejšia speváčka, ale stále s veľmi úspešnými albumami aj samotnými singlami. Popritom sa snažila presadiť aj ako producentka, herečka a vydala aj nejaké knihy o svojej osobe. Pôsobila tiež ako porotkyňa v hudobnej šou. 

Blondínka ma za sebou dve manželstvá. To prvé - s kamarátom z detstva - trvalo len 55 hodín. V roku 2004 povedala svoje áno tanečníkovi Kevinovi Federlinovi, s ktorý má dvoch synov. Rodinná idylka sa však v tomto prípade nekonala. Britney začala mať problém s alkoholom, objavili sa psychické problémy, pokúsila sa o samovraždu a dokonca si oholila hlavu.  

Britney Spears
Zdroj: youtube.com a profimedia.sk

Po tomto incidente z roku 2007 skončila Britney v liečebni. Neskôr síce opäť absolvovala niekoľko koncertov a tvorila nové piesne, no v roku 2008 skončila dvakrát na psychiatrii a napokon bola zbavená svojprávnosti. Jej poručníkom sa stal otec Jamie. 

Tento rok bývalá popová princezná oznámila, že chce dosiahnuť zmenu. Dokonca vzniklo hnutie Free Britney. Súd však jej žiadosť o vrátenie svojprávnosti zamietol. Poručník má teraz kontrolu nad speváčkou aj v takých banálnych rozhodnutiach, akým je opustenie domu či pridávanie príspevkov na sociálne siete. 

Kedysi popová princezná a
Zdroj: Instagram BS


Galéria

Britney Spears Britney Spears Britney Spears

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články