Rakúsky kancelár Kurz je pripravený podporiť odklad odchodu Británie z EÚ | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Rakúsky kancelár Kurz je pripravený podporiť odklad odchodu Británie z EÚ

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz
Rakúsky kancelár Sebastian Kurz
Zdroj: SITA/AP Photo/Visar Kryeziu
19.01.2019 18:10

VIEDEŇ - Rakúsky kancelár Sebastian Kurz pre noviny Welt am Sonntag uviedol, že je ochotný podporiť odklad odchodu Británie z EÚ. Informovala o tom v sobotu tlačová agentúra Reuters.


"Ak Londýn predloží náležitú stratégiu a plán, potom si viem predstaviť odklad termínu odchodu o niekoľko mesiacov. Tvrdý, neusporiadaný brexit by nás poškodil všetkých, sme však pripravený aj na túto možnosť," povedal Kurz v rozhovore pre zmienené nemecké periodikum, ktoré vyjde v nedeľu. Británia má opustiť EÚ 29. marca. Členovia Dolnej snemovne britského parlamentu v utorok pomerom hlasov 432:202 odmietli dohodu o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie, vyrokovanú vládou premiérky Theresy Mayovej.

Líder labouristov Jeremy Corbyn sa medzitým odmieta zúčastňovať na rokovaniach s Mayovej kabinetom, pokiaľ sa ten nedištancuje od možnosti tzv. tvrdého brexitu bez dohody s Úniou. Vo svojom piatkovom vyjadrení Corbyn rokovania označil za súčasť Mayovej "zdržiavacej taktiky". Britský parlament očakáva, že o spôsobe vystúpenia krajiny z EÚ budú poslanci opäť hlasovať 29. januára, a to po širokej rozprave týkajúcej sa vládnych plánov a možných pozmeňovacích návrhov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články