°C

Sobota, 22. február 2020. Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana.

To bolo rýchle! Prvá obeť boja o vládu: Procházkove lži o rokovaní so Smerom, Beblavý končí!

Miroslav Beblavý, Radoslav Procházka
Miroslav Beblavý, Radoslav Procházka
Zdroj: SITA
09.03.2016 23:16

BRATISLAVA - Miroslav Beblavý sa vzdal funkcie podpredsedu strany Sieť, uviedol to na svojom facebookovom profile.


"Dôvodom je vážne narušenie mojej dôvery v predsedu strany Radoslava Procházku, ktoré vyplýva nielen z medializovaných informácií, ale aj z priebehu pondelkového predsedníctva strany," píše Beblavý s tým, že na druhej strane cíti záväzok voči 36 485 voličom, ktorí mu dali krúžok, ale aj všetkým voličom, ktorí dali hlas Sieti. Preto poslancom za stranu ostáva. "Toto stanovisko by som prehodnotil vtedy, ak by sa vedenie strany aj napriek svojim sľubom, potrebám Slovenska a vôli voličov zjavne vyjadrenej vo voľbách, rozhodlo vytvoriť vládu so stranou Smer-SD," dodal. 

Beblavý oznámil rozhodnutie prostredníctvom statusu na facebooku

To bolo rýchle! Prvá
Zdroj: #Sieť

Procházka prostredníctvom vyhlásenia kritizuje rozhodnutie Beblavého. Sieť podľa neho nie je kŕdeľ vrabcov, ktorý sa rozpŕchne pri prvom výstrele zo vzduchovky. "Všetky svoje vnútorné témy si vyriešime v súlade s našimi pravidlami a procesmi. Tí, ktorí túžili po rýchlom úspechu a úžitku sú sklamaní, ale jadrom #SIETE sú a zostanú ľudia, ktorí z nej urobia dlhý a dobrý príbeh,“ reagoval Procházka.

Procházka klamal o rokovaní so Smerom, stretol sa s Kaliňákom

Odstúpenie Beblavého je podľa všetkého reakciou na dnešné slová Radoslava Procházku. Predseda Siete totiž dnes priznal, že sa v nedeľu stretol s podpredsedom Smeru-SD Robertom Kaliňákom. „Súčasťou mojej práce je neformálna komunikácia s predstaviteľmi iných parlamentných strán,“ povedal dnes Procházka po neformálnom stretnutí s predsedom SaS Richardom Sulíkom. Procházka opätovne zdôraznil, že s Ficom v nedeľu nerokoval o zostavovaní vlády. „Kde som v nedeľu bol alebo nebol je moja vec a vec mojich voličov,“ konštatoval Procházka.

Ako predseda Siete sa podľa vlastných slov musí neformálne stretávať s predstaviteľmi iných strán a získavať informácie. „Vnímam to ako moju prácu,“ komentoval. Procházka upozornil, že v pondelok to bol on, kto predsedníctvu navrhol, aby Sieť nešla rokovať s premiérom Robertom Ficom o zostavovaní kabinetu a predsedníctvo tento jeho návrh odsúhlasilo. Dnes Sieť podľa Procházku oficiálne odmietla pozvanie predsedu Smeru-DS na rokovanie o zostavení vlády „Máme dôvod robiť si nádeje do budúcna,“ povedal Procházka na margo dnešného neformálneho stretnutia so Sulíkom o zostavení pravicovej vlády.


Galéria

Miroslav Beblavý, Radoslav Procházka

Nástroje k článkuZDROJ: SITA, TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články