°C

Štvrtok, 16. júl 2020. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

V Rusku zadržali podporovateľa Daeš: Organizácii poslal viac ako 50 miliónov rubľov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Aamaq News Agency via AP
16.05.2019 15:10

MOSKVA - Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) a Vyšetrovací výbor (Sledkom) zadržali obyvateľa severokaukazskej republiky Severné Osetsko, ktorý je podozrivý, že teroristickej organizácii Daeš poukázal najmenej 50 miliónov rubľov (v prepočte 690.000 eur). Informovali o tom vo štvrtok ruský denník Novaja gazeta a tlačová agentúra Interfax.


Vyšetrovaním sa zistilo, že zadržaný Georgij Gujev od januára 2015 do mája 2019 uskutočňoval bezhotovostné prevody na bankové karty osôb, ktoré sa zúčastnili na bojoch v Sýrii ako príslušníci extrémistickej organizácie Daeš. 

Ďalšie finančné prostriedky Gujev údajne previedol na zakladateľa islamskej dobročinnej nadácie Muchadžirun, po ktorom je v Rusku vyhlásené pátranie pre podozrenie z podpory terorizmu. Počas prehliadky v mieste bydliska zadržanej osoby polícia našla extrémistickú literatúru, značný počet bankových kariet, "mobilné telefóny s pokynmi od koordinátorov Daeš". Hovorkyňa Sledokomu Svetlana Petrenková uviedla, že voči Gujevovi bude v krátkom čase vznesené obvinenie a súd rozhodne o jeho vzatí do väzby.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články