Porošenko nemá strach, že by Trump mohol uznať anexiu Krymu | Topky.sk

Sobota, 23. február 2019. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Porošenko nemá strach, že by Trump mohol uznať anexiu Krymu

Petro Porošenko
Petro Porošenko
Zdroj: SITA/Tatyana Zenkovich/pool photo via AP
12.07.2018 10:55

BRUSEL - Ukrajinský prezident Petro Porošenko nemá obavy z toho, že by americký prezident Donald Trump mohol - počas budúcotýždňového stretnutia s ruským prezidentom Vladimirom Putinom - uznať anexiu Krymu. Porošenko sa tak vyjadril vo štvrtok, počas druhého dňa summitu NATO v Bruseli.


Porošenko sa stretol s najvyššími predstaviteľmi NATO v rámci štvrtkového pracovného programu summitu venovaného Ukrajine. Spojenci už v stredu večer v spoločnej deklarácii potvrdili svoj záväzok voči Ukrajine (rovnako ako voči Gruzínsku a Moldavsku), že budú rešpektovať jej územnú celistvosť a že nikdy neuznajú ruskú anexiu ukrajinského polostrova Krym z marca 2014.

Podľa tlačovej agentúry DPA sa niektorí spojenci obávajú, že Trump by mohol naštrbiť túto pozíciu na budúci pondelok, počas mimoriadnych rokovaní s Putinom. "Nebojím sa ničoho," povedal Porošenko pred novinármi. Spresnil, že má "absolútne silné" uistenie tak z Bieleho domu, ako aj zo strany ministerstva zahraničných vecí USA, že Washington neuzná nezákonné pripojenie Krymu k Ruskej federácii.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články