Pondelok23. marec 2026, meniny má Adrián, zajtra Gabriel

Polícia eviduje za uplynulý týždeň 194 dopravných nehôd

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Polícia eviduje za 12. týždeň tohto roka (16. - 22. 3.) celkovo 194 dopravných nehôd. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka počet nehôd poklesol o 22. Najviac nehôd polícia zaevidovala uplynulý týždeň v Prešovskom kraji (44) a najmenej v Banskobystrickom kraji (desať). Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Lea Vilhanová.

K úmrtiu nedošlo

„Pri dopravných nehodách nedošlo k žiadnemu úmrtiu, čo predstavuje pokles o štyri osoby oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Ťažko sa zranilo deväť osôb, čo predstavuje rovnaký počet v porovnaní s minulým rokom,“ doplnila hovorkyňa.

Od začiatku roka do 22. marca 2026 bolo zaznamenaných 2315 dopravných nehôd, čo je o 144 viac ako v rovnakom období roka 2025. Počet ťažko zranených osôb klesol o 18, počet usmrtených dosiahol 43 osôb, čo je o sedem viac ako vlani.

Výzva vodičom

Policajný zbor v tejto súvislosti apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby na cestách dbali na maximálnu opatrnosť. „Vodičov vyzývame, aby dôsledne dodržiavali pravidlá cestnej premávky, sledovali dopravnú situáciu a venovali plnú pozornosť vedeniu vozidla, pretože aj krátka chvíľa nepozornosti môže viesť k tragickým následkom,“ zdôraznila Vilhanová.

Viac o téme: ŠtatistikaDopravné nehodyPolícia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu