°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Vnútro odmieta zrušenie pospolitosti na objednávku

Zdroj: SITA
20.11.2008 18:50

BRATISLAVA – Ministerstvo vnútra poslalo Slovenskej pospolitosti rozhodnutie o jej zrušení v piatok 14. novembra, deň pred stretnutím Roberta Fica s Ferencom Gyurcsányom v Komárne.


Uviedlo to dnes Rádio Expres. Rezort odmieta, že išlo o politickú objednávku. V pondelok 10. novembra MV SR poslalo pospolitosti upozornenie, že ak neprestane šíriť rasovú nenávisť, bude zrušená.

Rozhodnutie o zrušení vydalo vo štvrtok, v piatok ho odoslalo. Hovorca MV SR Erik Tomáš povedal, že postupovali zákonne, pretože zákon o združovaní občanov neurčuje ministerstvu pri zrušení združenia lehoty. Pospolitosť má dva mesiace, aby sa proti zrušeniu odvolala na Najvyšší súd.

Advokátka, zaoberajúca sa občianskymi združeniami, ľudskými právami a extrémizmom Mária Kolíková so zrušením Slovenskej pospolitosti súhlasí, otázkou je, či malo združenie čas na nápravu. „V tejto súvislosti sa neviem zbaviť pocitu, že išlo skôr o politickú objednávku a nie o zásadný postup štátu pri ochrane ľudských práv,“ uviedla pre Expres.

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články