Piatok5. december 2025, meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas

53-ročný muž v Považskej Bystrici podpálil 31 kontajnerov: Polícia ho už obvinila

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

POVAŽSKÁ BYSTRICA - Polícia obvinila 53-ročného muža z pokračujúceho prečinu poškodzovania cudzej veci. Od apríla tohto roka podpálil v Považskej Bystrici 31 veľkokapacitných kontajnerov na triedený a komunálny odpad. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Petra Klenková.

Ako motív svojho konania uviedol nespokojnosť s tým, že mu nepridelili prácu v meste. Z pomsty následne úmyselne na rôznych verejných priestranstvách po celom meste zakladal požiare kontajnerov. Opakovane sa zameriaval na lokality, ako starý cintorín, sídlisko Stred, Moyzesova ulica, Lánska, Hliny a ďalšie verejné priestranstvá.

„Celkovo podpálil 31 veľkokapacitných kontajnerov. Vďaka včasným zásahom príslušníkov Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru sa v niektorých prípadoch podarilo zabrániť väčším škodám. V jednom prípade došlo aj k poškodeniu fasády budovy. Celková spôsobená škoda presiahla 11.000 eur,“ doplnila hovorkyňa. Obvinenému obmedzili osobnú slobodu a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie, s ktorým sa súd stotožnil.

Viac o téme: PožiarPolíciaPovažská Bystrica
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu