Štvrtok18. apríl 2024, meniny má Valér, zajtra Jela

Pavol Rusko by sa mal pred súd postaviť v stredu: Pokračuje hlavné pojednávanie v kauze Maják nádeje

Pavol Rusko
Pavol Rusko (Zdroj: TASR/Martin Baumann)

BRATISLAVA - Na Mestskom súde Bratislava I by malo v stredu (4. 10.) pokračovať hlavné pojednávanie v kauze Maják nádeje. Obžalobe zo spáchania pokračovacieho zločinu subvenčného podvodu čelí exminister hospodárstva, exšéf TV Markíza a bývalý riaditeľ neziskovej organizácie Maják nádeje Pavol Rusko.

"Mestský súd Bratislava I v tejto chvíli neeviduje žiadnu prekážku pre vykonanie hlavného pojednávania v nariadenom termíne," uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Predseda senátu Michal Valent na aprílovom hlavnom pojednávaní avizoval, že súdny proces sa blíži k záveru. 

Archívne video: Podľa slov Mareka Paru Mikuláš Černák evidentne manipuloval túto kauzu

Podľa slov Mareka Paru Mikuláš Černák evidentne manipuloval túto kauzu (Zdroj: TASR/Hercegh, Kotian)

Podľa obžaloby mal Pavol Rusko ako riaditeľ neziskovej organizácie Maják nádeje v roku 2015 financovať muzikál Rómeo a Júlia z peňazí účelovo viazaných na činnosť azylového centra. Celkovo malo ísť o sumu 101-tisíc eur. Obžalovaný to považuje za lož, vinu odmieta.

Nezisková organizácia Maják nádeje vznikla v roku 2002 ako spoločný projekt bratislavského Starého Mesta a Nadácie Markíza. Azylové centrum sídlilo v budove na Karpatskej ulici v Bratislave. Pavol Rusko si momentálne odpykáva 19-ročný trest väzenia pre kauzu falšovania televíznych zmeniek. Zatiaľ neprávoplatne ho oslobodili v kauze prípravy vraždy jeho bývalej spoločníčky v TV Markíza Sylvie Klaus-Volzovej.

Viac o téme: KauzaSúd Pavol RuskoMaják nádejeHlavné pojednávanieMestský súd Bratislava I
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu