Piatok, 24. september 2021. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Inšpekcia zadržala vyšetrovateľov kauzy Očistec: O ich stíhaní bude rozhodovať súd

Zdroj: Facebook/Polícia SR
15.09.2021 10:59

BRATSLAVA – Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu (OS) Bratislava III bude v stredu popoludní rozhodovať o návrhu prokurátora Krajskej prokuratúry (KS) v Bratislave stíhať tri osoby zadržané v rámci pondelkovej akcie Úradu inšpekčnej služby (ÚIS). Informoval o tom hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.


"Prokurátor KP Bratislava podal dňa 15. septembra 2021 na OS Bratislava III návrh na väzobné stíhanie piatich obvinených osôb a to z dôvodu, aby neovplyvňovali svedkov a nepokračovali v páchaní trestnej činnosti," nformoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

Podľa neoficiálnych informácií návrh na väzobné stíhanie bol podaný na dočasne povereného šéfa ÚIS Petra Scholtza a príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Čurillu a Pavla Ďurka. Petra Scholtza obvinili z pokračovacieho zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a zo zločinu marenia spravodlivosti. Vyplýva to z informácií, ktoré v utorok (14. 9.) poskytol hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

Peter Scholtz, inšpekcia
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

"Prokurátor KP Bratislava po tom, čo dňa 10. septembra 2021 vydal uznesenie o začatí trestného stíhania, vzniesol dňa 14. septembra 2021 obvinenie P. S. pre pokračovací zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti," sprostredkoval Skladan stanovisko KP Bratislava. Peter Scholtz bol zadržaný v pondelok (13. 9.).

V trestnej veci vedenej pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa vyšetrovateľ ÚIS obvinil štyroch príslušníkov NAKA. "Dňa 14. septembra 2021 vzniesol obvinenie štyrom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru, odbor Bratislava, J. Č., P. Ď., M. S. a Š. M., ktorí budú za účasti ich obhajcov vypočutí," doplnil hovorca. Dvojicu príslušníkov NAKA Jána Čurilu a Pavla Ďurka obvinili v pondelok aj v trestnej veci takzvaného ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.


Galéria

Peter Scholtz, inšpekcia

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články