Sobota, 24. júl 2021. Meniny má Vladimír, zajtra Jakub.

Je rozhodnuté: Exriaditeľ SIS Vladimír Pčolinský zostáva vo väzbe

Na snímke exriaditeľ SIS Vladimír Pčolinský, ktorého privážajú na Špecializovaný trestný súd
Na snímke exriaditeľ SIS Vladimír Pčolinský, ktorého privážajú na Špecializovaný trestný súd
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
22.07.2021 11:36

BRATISLAVA - Exriaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský zostáva naďalej vo väzbe. Rozhodol o tom vo štvrtok Najvyšší súd (NS) SR na svojom neverejnom zasadnutí. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.


"Senát 5 T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí rozhodol tak, že sťažnosť obvineného Vladimíra Pčolinského proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku z 1. júla 2021, ktorým bola zamietnutá žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu, ako nedôvodnú zamietol," objasnila Važanová.

Vladimír Pčolinský je právoplatne väzobne stíhaný od 29. marca. Exriaditeľa tajnej služby zadržali príslušníci NAKA 11. marca a obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40.000 eur. Vladimír Pčolinský v polovici júna požiadal, aby dozor nad jeho trestnou vecou prevzala Generálna prokuratúra (GP) SR. Bývalý šéf SIS taktiež chce, aby GP SR preskúmala zákonnosť konania dozorového prokurátora.

Poukazuje pritom na uznesenie Najvyššieho súdu SR, podľa ktorého mal prokurátor porušiť v jeho veci trestný poriadok. Predtým Vladimír Pčolinský podal viacero trestných oznámení na svedkov v jeho prípade. Na ŠTS v Pezinku by mal byť predvolaný na hlavné pojednávanie ako svedok v prípade obžalovaného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články