Streda, 22. september 2021. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Csaba Dömötör bude stíhaný väzobne: Súd rozhodoval necelé tri hodiny

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
23.07.2021 17:59

BRATISLAVA - Okresný súd (OS) Bratislava III vzal do väzby Csabu Dömötöra z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). OS Bratislava III ho vzal do väzby z dôvodov tzv. kolúznej a preventívnej väzby, t. j. dôvodnej obavy, že by mohol ovplyvňovať svedkov, a dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Informoval o tom hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.


"Proti rozhodnutiu podal sťažnosť obvinený, ako aj prokurátor, o ktorých bude po doručení veci rozhodovať KS v Bratislave," dodal Adamčiak. Súd rozhodoval na neverejnom zasadnutí necelé tri hodiny. Prokurátor žiadal pre Csabu Dömötöra zo zločineckej skupiny takáčovci útekovú, kolúznu a preventívnu väzbu. Csaba Dömötör bol zadržaný v utorok (20. 7.), pričom bol zároveň aj vypočutý. Pátranie je vyhlásené aj po takáčovcovi Matejovi Zemanovi a podnikateľovi Petrovi Petrovovi.

Vyšetrovanie v tejto veci vedie špecializovaný tím zložený z vyšetrovateľov ÚIS a vyšetrovateľov NAKA. Dočasne poverený riaditeľ ÚIS Peter Scholtz vo štvrtok (22. 7.) pozastavil činnosť Diane Santusovej, vedúcej špecializovaného tímu ÚIS, ktorý vec prešetruje. Činnosť tímu pozastavená nie je. Trojica figuruje ako kľúčoví svedkovia v mediálne známych policajných kauzách.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články