Nedeľa, 20. jún 2021. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Dopoludnia boli "len" obvinení, večer ich chce už mať prokurátor vo väzbe: Dvojica advokátov má poriadny problém!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
11.06.2021 21:00

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) návrh na väzobné stíhanie dvojice bratislavských advokátov - Martina Ribára a Alexandra Fila. Uviedol to hovorca Generálnej prokuratúry SR (GP) Dalibor Skladan.


"Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby obvineného M. R. a A. F., a to z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby," objasnil hovorca. Dvojicu zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok (10. 6.). "Na základe rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní nebudeme v uvedenej veci poskytovať žiadne informácie," uviedol v piatok hovorca Prezídia policajného zboru SR Michal Slivka.

NAKA zadržala dvoch advokátov: Podpora zločineckej skupiny! Je to nepochopiteľné, tvrdí obhajca

Podľa obhajcov advokátov Mateja Marhavého a Petra Erdősa je dvojica obvinená v jednej trestnej veci. Obvinení sú zo založenia, zosnovania, podpory zločineckej skupiny, vydierania a krivej výpovede a prísahy. Obhajcovia, ako informovali v piatok, podali voči uzneseniu o vznesení obvinenia sťažnosti.

Obvinenie sa má týkať incidentu v bratislavskom nočnom podniku Casey klub, ktorý sa odohral v roku 2007. Martin Ribár bol donedávna väzobne stíhaný, keď bol v októbri 2019 zadržaný v rámci akcie Apač zameranej voči tejto zločineckej skupine.

Ústavný súd SR v máji nariadil Najvyššiemu súdu (NS) SR, aby Martina Ribára bezodkladne prepustili z väzby na slobodu. Zdôvodnil to porušením jeho základného práva na osobnú slobodu a práva na slobodu a bezpečnosť.


Galéria

Ilustračné foto Alexander Filo

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články