Streda, 8. december 2021. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

KORONAVÍRUS Ministerstvo zdravotníctva opravilo povolenie na Sputnik V: Lekárom odpadla zodpovednosť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Zoltan Mathe/MTI via AP
04.06.2021 12:33

BRATISLAVA - Rezort zdravotníctva opravil pôvodné povolenie na terapeutické použitie neregistrovanej vakcíny Sputnik V. Pôvodný dokument z marca, ktorý podpísal ešte predchádzajúci minister Marek Krajčí (OĽANO), obsahoval nepresné údaje o balení lieku. Okrem toho sa zmenila právna úprava o liekoch. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu.


"V pôvodnom znení povolenia sa uvádzalo, že za terapiu neregistrovaným liekom preberá plnú zodpovednosť ošetrujúci lekár. Toto ustanovenie však vzhľadom na zmenu legislatívy nie je aktuálne. V zmysle novej právnej úpravy preberá prípadnú zodpovednosť štát," uviedlo ministerstvo.

Opravou sa odstránila aj nepresnosť v špecifikácii lieku. Vykonaná oprava povolenia nie je podľa ministerstva vydaním nového povolenia a nemá žiadny vplyv na jeho materiálnu stránku, nemení jeho podstatu, ani účel.

Prihlasovanie na očkovanie neregistrovaným Sputnikom V spustili v utorok (1. 6.). Očkovať by sa malo dať v Lučenci, Bratislave, Michalovciach, Nových Zámkoch, Humennom, Bojniciach, Piešťanoch či Žiline. Prvá osoba má byť zaočkovaná v pondelok 7. júna.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články