Nedeľa, 25. júl 2021. Meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana.

Tragédia v Bratislave! VIDEO V zaseknutom výťahu zomrelo bábätko, matka bojuje o život

Obytný dom, v ktorom došlo k nešťastiu.
Obytný dom, v ktorom došlo k nešťastiu.
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
10.05.2021 06:02

BRATISLAVA - Po zaseknutí sa výťahu obytného domu v Bratislave zomrelo iba trojtýždňové bábätko. Žena, ktorá sa nachádzala s dieťaťom vo výťahu, bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice a stále zostáva v kritickom stave.


Udalosť potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková. Upozornil na to spravodajský portál Aktuality.sk.

Tragédia v Bratislave! VIDEO
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

"Dnes v čase o 15.45 h sme prijali oznámenie o zaseknutí osôb vo výťahu v jednom z obytných domov na Legionárskej ulici v Bratislave. V dôsledku tejto tragickej udalosti malo dôjsť k úmrtiu maloletého dieťaťa a k ťažkým zraneniam ženy, ktorá bola prevezená do nemocnice," spresnila v nedeľu hovorkyňa s tým, že hodnovernosť tohto oznámenia privolaná policajná hliadka potvrdila. Dodala, že bližšie okolnosti tejto udalosti sa v súčasnosti preverujú.

Tragédia v Bratislave! VIDEO
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Denník Nový čas uviedol, že k tragédii došlo v momente, keď mladá žena nakladala kočík aj s dieťaťom do výťahu. Ten sa však z nezistených dôvodov rozbehol s otvorenými dverami. Hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Eva Kliská informovala, že mladá matka je v kritickom stave. „Včera k nám bola privezená žena s viacpočetnými zraneniami, momentálne sa nachádza v umelom spánku. Hovoriť v tejto chvíli o prognóze je veľmi predčasné. Samozrejme naši lekári robia všetko pre jej záchranu,“ povedala pre TV Markíza.

Tragédia v Bratislave! VIDEO
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Dieťatku už nevedeli pomôcť

Hasiči spresnili, že po ich príchode bola medzi výťahom a výťahovou šachtou zaseknutá osoba, pričom vo výťahu sa nachádzalo zranené batoľa, ktoré odovzdali do starostlivosti záchranárov.

Tragédia v Bratislave! VIDEO

"Hasiči osobu z priestoru vyslobodili a spolu s posádkou záchrannej zdravotnej služby začali s okamžitou resuscitáciou, ktorá bola úspešná a osobu sa podarilo oživiť. Následne bola prevezená do nemocnice. Batoľa sa aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek oživiť nepodarilo," ozrejmila Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Tragédia v Bratislave! VIDEO
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie

Vyšetrovateľ prvého bratislavského okresu začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia v súvislosti so smrťou dieťaťa po zaseknutí sa výťahu. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. "Bratislavská polícia na prípade intenzívne pracuje. Vzhľadom na citlivosť danej veci nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie," dodala polícia.


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články