Nedeľa, 1. august 2021. Meniny má Božidara, zajtra Gustáv.

Vyšetrovanie nešťastia vo výťahu: Polícia na prípade intenzívne pracuje, začala trestné stíhanie

Zdroj: Topky/Ján Zemiar
10.05.2021 15:20

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ prvého bratislavského okresu začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia v súvislosti so smrťou dieťaťa po zaseknutí sa výťahu. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.


"Bratislavská polícia na prípade intenzívne pracuje. Vzhľadom na citlivosť danej veci nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie," dodala polícia. Nešťastie sa odohralo v nedeľu (9. 5.) na Legionárskej ulici v Bratislave, kde po zaseknutí sa výťahu zomrelo batoľa. Žena s ťažkými zraneniami bola prevezená do nemocnice.

Čo sa stalo? 

Polícia prijala oznámenie o zaseknutí osôb vo výťahu v jednom z obytných domov na Legionárskej ulici v Bratislave v nedeľu o 15:45. V dôsledku tejto tragickej udalosti malo dôjsť k úmrtiu maloletého dieťaťa a k ťažkým zraneniam ženy, ktorá bola prevezená do nemocnice.  Hasiči spresnili, že po ich príchode bola medzi výťahom a výťahovou šachtou zaseknutá osoba, pričom vo výťahu sa nachádzalo zranené batoľa, ktoré odovzdali do starostlivosti záchranárov.

Tragédia v Bratislave! VIDEO V zaseknutom výťahu zomrelo bábätko, matka bojuje o život

Vyšetrovanie nešťastia vo výťahu:
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

"Hasiči osobu z priestoru vyslobodili a spolu s posádkou záchrannej zdravotnej služby začali s okamžitou resuscitáciou, ktorá bola úspešná a osobu sa podarilo oživiť. Následne bola prevezená do nemocnice. Batoľa sa aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek oživiť nepodarilo," ozrejmila Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články