Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Vražda bosa Miroslava Sýkoru: Súd v prípade vytýčil nový termín procesu

Pojednávanie s obžalovanými vo veci vraždy údajného mafiánskeho bossa Miroslava Sýkoru.
Pojednávanie s obžalovanými vo veci vraždy údajného mafiánskeho bossa Miroslava Sýkoru.
Zdroj: Vlado Anjel
06.02.2021 17:16

BRATISLAVA - Okresný súd (OS) Bratislava I vytýčil nový termín pojednávania v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru z roku 1997 na koniec apríla. Vyplýva to z aktuálneho rozpisu pojednávaní OS Bratislava I zverejnenom na stránke Ministerstva spravodlivosti SR. Proces sa koncom januára z dôvodu protipandemických opatrení nekonal.


Naposledy v septembri 2020 vypovedal pred súdom bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivan Lexa a aj bos bratislavskej skupiny piťovcov Juraj Ondrejčák alias Piťo. Ondrejčák uviedol, že vražda Sýkoru mala byť odvetou od Petra Križanoviča za streľbu, po ktorej mu museli amputovať nohu. Lexa vypovedal s vylúčením verejnosti a následne médiám uviedol, že všetky otázky súdu súviseli s vnútornou štruktúrou SIS a vecami, ktoré sú utajovanou skutočnosťou.

Okrem Ľuboša F., ktorý je považovaný za bosa nitrianskeho podsvetia, sú v prípade obžalovaní Marek L., Richard B., prezývaný Kofola, a Milan M. Sýkoru mali podľa prokurátora obžalovaní zavraždiť vo februári 1997 na parkovisku hotela na Bajkalskej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby prišiel Sýkora k hotelu spolu s ochrankárom.

Keď vystúpili z auta, ochrankára zasiahli do chrbta streľbou zo samopalu. Samotného Sýkoru najprv zasiahli troma ranami do nohy, po čom spadol na zem. Sýkora sa však snažil brániť svojou zbraňou. Útočníci ho vzápätí 'dorazili' streľbou zo samopalu. Podľa obžaloby mu výstrelmi spôsobili 13 poranení hlavy a hrudníka.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články