Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

KORONAVÍRUS Žilinčania môžu cez víkend využiť 23 odberových miest

Testovanie v Žiline
Testovanie v Žiline
Zdroj: SITA/ŽSK
04.02.2021 09:27

ŽILINA – Žilinčania môžu počas najbližšieho víkendu (6. – 7. 2.) využiť na dobrovoľné skríningové testovanie 23 odberových miest v 15 lokalitách mesta. Možnosť elektronickej rezervácie termínu na testovanie ponúkne podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka 10 odberových miest.


"Test môžu absolvovať Žilinčania v sobotu a v nedeľu od 8.00 do 20.00 h, s dvoma povinnými prestávkami pre testovacie tímy od 12.00 do 12.45 h a od 17.00 do 17.45 h. Posledný výter v danom dni urobia zdravotníci o 19.30 h, v odberových miestach s elektronickou rezerváciou o 19.45 h," uviedol hovorca mesta.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Odberové miesta v Žiline sú umiestnené predovšetkým v základných školách, kultúrnych domoch, no do testovania sa zapojí aj odberný tím v centre na Poštovej ulici na sídlisku Vlčince. "Počas dvoch testovacích dní budú môcť využiť Žilinčania ktorúkoľvek miestnosť a otestovať sa budú môcť prísť v ktoromkoľvek čase. Výnimku tvorí 10 odberových miest s elektronickou rezerváciou," doplnil Miškovčík.

"Je možné, že sa pred niektorými odbernými miestnosťami budú tvoriť rady čakajúcich. Prednosť majú rodičia s deťmi, tehotné ženy, seniori či ľudia so zdravotným znevýhodnením. Žilinská samospráva vyzýva na prejavy spolupatričnosti, tolerancie a dodržiavanie preventívnych opatrení. Povinné sú rúška, používanie dezinfekcie a dodržiavanie rozstupov," vysvetlil hovorca mesta. Všetky aktuálne informácie nájdu Žilinčania na internetovej stránke mesta, osobitnej internetovej stránke koronavirus.zilina.sk alebo mestskej stránke na sociálnej sieti, dodal Miškovčík.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články