Streda, 21. apríl 2021. Meniny má Ervín, zajtra Slavomír.

KORONAVÍRUS Danko nalieha na premiéra: VIDEO Chce stretnutie ohľadom ruskej vakcíny

Premiér SR Igor Matovič a predseda SNS Andrej Danko
Premiér SR Igor Matovič a predseda SNS Andrej Danko
Zdroj: Koláž Topky.sk/TASR/Michal Svítok, Jaroslav Novák
23.01.2021 13:30

BRATISLAVA – Predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko žiada premiéra Igora Matoviča (OĽANO) o stretnutie k ruskej vakcíne proti ochoreniu COVID-19. Podľa neho môže prísť čas, že množstvo západných vakcín nebude stačiť a bude treba nakupovať vakcínu z východu. Danko tvrdí, že vie pomôcť, odvoláva sa na "nespočetné množstvo" vzťahov, ktoré v minulosti nadviazal s Ruskom.


"Mám za sebou niekoľko telefonátov s ministrom, ktorý je priamo zodpovedný za vakcínu Sputnik. Mám informácie, ktoré vám môžu pomôcť, ale hlavne mám informácie, ktoré môžu zabezpečiť Sputnik pre Slovákov," konštatuje Danko. Poukazuje na to, že Európska komisia neodopiera právo jednotlivým štátom na výber vakcíny, takto podľa neho koná napríklad Maďarsko.

"Reálne vidíme, že nemusí stačiť množstvo západných vakcín. Reálne vidíme, že môže prísť čas, že budeme musieť nakupovať aj vakcíny z východu. Ponúkam pomocnú ruku, možnosť sprostredkovania týchto služieb. Prosím, povzneste sa nad čokoľvek a prijmite ma," žiada Danko, ktorý je za to, aby si mohli medzi vakcínami vybrať aj obyvatelia Slovenska.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook/Andrej Danko

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články