Streda, 16. jún 2021. Meniny má Blanka, zajtra Adolf.

Korčok: Slovensko, Česko a Rakúsko sa dohodli na intenzívnej a pravidelnej spolupráci

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok
Minister zahraničných vecí Ivan Korčok
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
21.01.2021 14:25

BRATISLAVA - Slovensko, Česko a Rakúsko sa dohodli na intenzívnej a pravidelnej spolupráci v rámci Slavkovského formátu. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok to uviedol po štvrtkovom rokovaní s ministrom zahraničných vecí Českej republiky Tomášom Petříčkom a spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúskej republiky Alexandrom Schallenbergom. Informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


„Oceňujem, že sme sa s partnermi z Rakúska a Českej republiky dohodli na sérii intenzívnych stretnutí, na ktorých budeme pravidelne konzultovať najdôležitejšie zahraničnopolitické a európske témy,“ vyhlásil Korčok, ktorý stretnutie inicioval.

Ako priblížil slovenský minister, zmyslom tejto trojstrannej spolupráce je sústrediť sa na konkrétne oblasti, v ktorých vieme priniesť pridanú hodnotu. "Chceme byť aktívni a konštruktívni aj na európskej úrovni a chceme, aby nás v tomto duchu vnímali aj naši občania," skonštatoval.

Ministri počas videokonferencie skonštatovali, že kríza, v ktorej sme sa ocitli, omnoho viac ako kedykoľvek predtým apeluje na porozumenie a spájanie síl. V tejto súvislosti zdôraznili pripravenosť viesť aj v rámci rozšíreného formátu S3+ dialóg s ďalšími partnermi v rámci Európskej únie aj mimo nej.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články