°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Akcia Babylon bola úspešná: Padli obvinenia, do väzby putuje aj bývalý šéf SIS

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Polícia SR
27.11.2020 06:08

BRATISLAVA - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vzal vo štvrtok večer trojicu obvinených a zadržaných v rámci policajnej akcie Babylon do väzby. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


"Sudca pre prípravné konanie ŠTS dnes rozhodol o vzatí do väzby troch osôb - Ľ. A., F. P. a M. T. Dôvodom väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti, teda kolúzna a preventívna väzby," objasnila Kudjáková.

Rozhodnutie nie je právoplatné. Všetci obvinení podali proti nemu sťažnosti, o ktorých rozhodne Najvyšší súd SR. Sudca rozhodoval od 14.00 h. Osoby boli zadržané v rámci utorkovej (24.11.) policajnej akcie Babylon. Medzi piatimi zadržanými mali byť bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Ľubomír A. a advokát František P. Vyšetrovateľ mal voči nim vzniesť obvinenie pre pokračovací obzvlášť závažný zločin vydierania v súbehu s obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti a jednej obvinenej osobe aj pre trestný čin podplácania.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články