Pondelok, 19. apríl 2021. Meniny má Jela, zajtra Marcel.

KORONAVÍRUS Dovedna 34 pracovníkov nemocníc v Rožňave a Rimavskej Sobote je v karanténe

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
29.10.2020 21:56

ROŽŇAVA – Dokopy 34 pracovníkov nemocníc Svet zdravia Rožňava a Rimavská Sobota je aktuálne v domácej karanténe. Informovala o tom komunikačná špecialistka siete Svet zdravia Jana Fedáková, podľa ktorej obe zdravotnícke zariadenia napriek tomu poskytujú všetku zdravotnú starostlivosť.


„V domácej karanténe je aktuálne 12 zamestnancov nemocnice v Rožňave a 22 zamestnancov nemocnice v Rimavskej Sobote,“ konkretizovala komunikačná špecialistka. Ako pokračovala, v obidvoch zariadeniach sú v súčasnosti hospitalizovaní pacienti s potvrdeným ochorením COVID-19. „V rožňavskej nemocnici je na covidovom pracovisku aktuálne hospitalizovaných šesť a v rimavskosobotskej nemocnici 16 pacientov. Zdravotný stav žiadneho z nich si nevyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedla Fedáková.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Dodala tiež, že rožňavská nemocnica má pre pacientov s ochorením COVID-19 reprofilizovaných 44 a rimavskosobotská 38 lôžok. Obidve zdravotnícke zariadenia podľa Fedákovej trápi akútny nedostatok krvi všetkých krvných skupín a vyzýva preto ľudí na jej darovanie. „Napriek pandémii sú v nich pacienti, ktorí nutne potrebujú krv k svojej liečbe. Aby sme zaručili maximálnu bezpečnosť darcov i personálu, odporúčame darcom objednať sa na odber telefonicky,“ zakončila komunikačná špecialistka.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články