°C

Streda, 2. december 2020. Meniny má Bibiana, zajtra Oldrich.

Prokurátor podal návrh na vzatie Dušana Kováčika do väzby

Dušan Kováčik v rukách polície
Dušan Kováčik v rukách polície
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
24.10.2020 08:52

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v sobotu v skorých ranných hodinách návrh na vzatie do väzby na špeciálneho prokurátora Dušana K. Návrh na väzobné stíhanie podal prokurátor aj na vysokého policajného funkcionára Norberta P. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.


"Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby na dve obvinené osoby, D.K. a N.P., pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania  právomoci verejného činiteľa a iné. V prípade osoby D.K. prokurátor návrh na väzbu podáva pre konštatovanie naplnenia dôvodov tzv. kolúznej a preventívnej väzby. U obvineného N.P. sa návrh na väzbu podáva pre všetky dôvody väzby," vysvetlila hovorkyňa.

U Norberta P. - funkcionára útvaru zvláštnych policajných činností, ktorý má na starosti aj odpočúvanie - je teda aj obava z úteku. Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková rozhodla o dočasnom pozastavení výkonu funkcie špeciálneho prokurátora Dušana K. dňom 22. októbra. Dušana K. vyšetrovateľ obvinil zo zločinu prijímania úplatku, ako aj zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Dušana K. i Norberta P. zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) pri štvrtkovom zásahu (22.10.) v Bratislave.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články