Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Viera Kováčiková sa v prípade Jozefa Chovanca stretne s generálnym prokurátorom Belgicka

Prvá námestníčka generálneho prokurátora SR Viera Kováčiková
Prvá námestníčka generálneho prokurátora SR Viera Kováčiková
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
18.09.2020 14:01

BRATISLAVA - Prvá námestníčka generálneho prokurátora SR Viera Kováčiková požiadala federálneho generálneho prokurátora Belgického kráľovstva o pracovné rokovanie, na ktorom sa preberie ďalší postup vo veci úmrtia slovenského občana Jozefa Chovanca. Informovala o tom hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.


"Iniciatíva zo strany prvej námestníčky bola prijatá s maximálnou ústretovosťou zo strany federálneho generálneho prokurátora a po vzájomnej dohode sa pracovné rokovanie uskutoční 28. septembra 2020 na federálnej generálnej prokuratúre v Bruseli za prítomnosti prezidenta Eurojustu Ladislava Hamrana," dodala hovorkyňa.

Slovák Jozef Chovanec zomrel v Belgicku vo februári 2018 po potýčke s políciou na letisku v meste Charleroi. Podľa pôvodných informácií prelomil letiskovú bariéru a nastúpil do lietadla neoprávnene. Malo dôjsť k potýčke, pričom letisková polícia ho vyviedla a umiestnila do cely predbežného zadržania, kde sa mal Chovanec dopustiť sebapoškodenia.

Zo záznamu priemyselnej kamery však vidno, ako jedna zo zasahujúcich policajtiek hajluje, zatiaľ čo piati ďalší policajti sedia a kľačia na hrudi Chovanca a smejú sa z nacistického pozdravu svojej kolegyne. Podľa videozáznamu policajti kolenami na hrudi imobilizovali Chovanca počas 16 minút.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články