Nedeľa, 26. september 2021. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Trnka bol vypovedať vo veci kupovania poslancov počas voľby šéfa prokuratúry

Dobroslav Trnka
Dobroslav Trnka
Zdroj: TASR – Jakub Kotian
17.08.2020 17:49

BRATISLAVA - Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka bol v pondelok na polícii vypovedať v prípade kupovania hlasov poslancov počas voľby generálneho prokurátora v časoch vlády Ivety Radičovej. Potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, upozornil na to portál noviny.sk.


„Dnešné procesné úkony súviseli s prípadom kupovania poslancov počas voľby generálneho prokurátora. V danej veci nie je nikto obvinený,“ uviedol Slivka. Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) si nepamätá, či bol v tejto kauze vypovedať. "Nie som vôbec o tom informovaný a či by som ja v tej veci vypovedal. Vôbec neviem, ale som asi nebol spomínaný, možno bol, nepamätám si," povedal v pondelok novinárom s tým, že možno bude vypovedať.

Na nahrávke, ktorá sa objavila počas vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka, sa okrem vydierania akcionára Penty Jaroslava Haščáka rozprávajú obžalovaný Marian Kočner s Trnkom o kupovaní poslancov počas voľby generálneho prokurátora.

Podľa slov Mariana Kočnera z nahrávky mal Haščák investovať do kupovania poslancov milión eur. Rovnako tak mal urobiť aj Marian Kočner. V nahrávke sa Trnkovi Marian Kočner sťažuje, že im chýbal jeden hlas. V roku 2010 sa poslancom opakovane nepodarilo zvoliť nového generálneho prokurátora. Vtedajšiemu generálnemu prokurátorovi Trnkovi chýbal na zvolenie jeden hlas.

Trestné stíhanie vo veci údajného kupovania poslancov bolo zastavené pôvodne ešte v roku 2011. Polícia však v ostatnom roku vyšetrovanie obnovila vzhľadom na skutočnosti zistené počas vyšetrovania Kuciakovej vraždy.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články