°C

Piatok, 29. máj 2020. Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

Ďalšia rana pre Kočnera! Ústavný súd dal za pravdu protistrane: V kauze rozhodovala Jankovskej sestra

Zdroj: Jan Zemiar
22.05.2020 14:00

BRATISLAVA - Rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave v spore Mariana Kočnera a Markízy bolo svojvoľné. Rozhodol o tom Ústavný súd. V senáte Krajského súdu bola aj sestra Moniky Jankovskej, dnes obvinená Andrea Haitová.


Ústavný súd vyhovel sťažnosti televízie Markíza po tom, ako Krajský súd v decembri 2018 zrušil rozhodnutie Okresného súdu, ktorý konanie o zmenkách zastavil pre nečinnosť Kočnerovej spoločnosti. Informoval o tom DenníkN

Detaily ROZSUDKU v kauze zmenky: Kočner a Rusko dostali 19 rokov, kľúčová bola výpoveď Tótha

Markíza rozhodnutie Krajského súdu napadla, ten bude rozhodovať znova. V senáte bola aj sestra Moniky Jankovskej, Andrea Haitová, ktorá narýchlo zaskočila za kolegu. Tá momentálne čelí obvineniu a má pozastavený výkon funkcie. V senáte tak sedieť už nebude. Haitová musí byť vylúčená z konaní o zmenkách, o čom zase nedávno rozhodol Najvyšší súd. V tomto prípade išlo o viac ako osem miliónov eur.

Marian Kočner bol spolu s Pavlom Ruskom na konci februára odsúdený na 19 rokov väzenia Špecializovaným trestným súdom. Rozhodnutie je neprávoplatné a bude rozhodovať Najvyšší súd. Kočner je už takmer dva roky vo väzbe. Okrem iného je obžalovaný aj v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, o ktorej sa momentálne pojednáva.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články