°C

Utorok, 27. október 2020. Meniny má Sabína, zajtra Dobromila.

Mrazivý koncert na počesť Jána a Martiny: VIDEO Diváci v Gregorovciach chýbajú, no Slovensko nezabudlo

Zdroj: reprofoto:Facebook/Pohoda Festival
03.05.2020 18:20

GREGOROVCE - Mladú dvojicu popravili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači. Dôvodom bola Kuciakova práca, pôsobil ako investigatívny novinár. Vysnívanej svadby sa už nedožili. Túto nedeľu sa už po tretíkrát koná koncert v termíne, kedy si mali povedať svoje áno. Vzhľadom na pandémiu je rozdielny, ako tie predtým.


Symbolické podujatie sa totiž koná bez divákov, prenáša sa online. Streamuje ho napríklad jeden z organizátorov, pozrieť si ho môžete na facebookovej stránke Pohody, ale tiež na stránke Aktualít, kde novinár pôsobil.

Na kopci nad ihriskom v Gregorovciach znie hudba, davy ľudí chýbajú.
Mrazivý koncert na počesť
Zdroj: reprofoto:Facebook/Pohoda Festival

„Hlavným posolstvom koncertu je spolupatričnosť s rodinami Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka. Slobodné umenie potrebuje pre svoju existenciu slobodu, za ktorej obranu zomreli Martina s Jánom. Koncert v deň výročia ich plánovanej svadby má v sebe symboliku stretnutia – v ten deň sa mali ich prostredníctvom spojiť dve rodiny, veríme, že podujatie a odkaz Martiny a Jána spojí veľa ľudí, ktorým záleží na našej krajine,“ povedal o koncerte Michal Kaščák.

Mrazivý koncert na počesť
Zdroj: Topky/Miroslav Vacula

Podujatie v sebe nesie aj ďalšiu symboliku, nakoľko tretí máj je tiež Svetovým dňom slobody tlače. Koncert sa koná na kopci nad ihriskom v Gregorovciach. O program sa postarajú Dalibor Kocian – Stroon a Jozef Lupták.

Deň, ktorý sa zapísal do histórie čiernymi písmenami: Dva roky od vraždy Kuciaka zhudobnili Jankov sen


Galéria

Na kopci nad ihriskom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články