°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Deň, ktorý sa zapísal do histórie čiernymi písmenami: Dva roky od vraždy Kuciaka zhudobnili Jankov sen

Zdroj: Topky/Peter Korček
26.02.2020 18:00

VEĽKÁ MAČA - Už dva roky uplynuli odvtedy, čo sa Slovensko dozvedelo šokujúcu správu o vražde mladého páru vo Veľkej Mači. O to viac boli všetci zhrození, keď sa dozvedeli, že zavraždený bol novinár a jeho poprava súvisí s jeho prácou.


Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018. Ich telá však našli až v nedeľu, 25. februára večer. Hroznú správu o poprave mladej dvojice sa Slovensko dozvedelo v pondelok 26. februára. Ten deň sa zapísal do histórie čienymi písmenami. 

Druhé výročie vraždy Jána a Martiny: VIDEO Silné emócie rodičov! Nevieme zniesť, čo nám spravili

Odvtedy uplynuli dva roky a Slováci si ich pripomenuli spomienkovými udalosťami vo viac ako 60. mestách na Slovensku, ale aj v zahraničí. Rodina zavraždených spolu s ďalšími ľuďmi sa stretli aj vo Veľkej Mači, pri dome dvojice. Pred bránou aj naďalej horia sviečky a svieti nápis "Láska je mocnejšia ako zlomoc". 

Dva roky od vraždy, ktorá spustila lavínu sa Slovensku: VIDEO Rok 2019 patril Kočnerovej Threeme

Pri tejto príležitosti herec Jaroslav Mottl naspieval aj skladbu "Jankov sen". "Raz prenesiem ťa cez prah dverí celú v bielom. A už nás nik nerozdelí, ani dušu ba ani telo. Tak málo k žitiu stačí. Ty a ja v domčeku vo Veľkej Mači," spieva sa v dojímavej skladbe. 


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
VIDEO: Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články