°C

Utorok, 26. máj 2020. Meniny má Dušan, zajtra Iveta.

KORONAVÍRUS Políciu posilní počas veľkonočných sviatkov 714 profesionálnych vojakov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
07.04.2020 15:46

BRATISLAVA - Na pomoc príslušníkom Policajného zboru počas veľkonočných sviatkov bolo vyčlenených 714 príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR. V zmiešaných hliadkach budú dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku a plniť asistenčné úlohy. Rozdelení budú do dvoch 12-hodinových zmien, pričom v jednej zmene bude 357 profesionálnych vojakov. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.


„Verím, že tak, ako to bolo aj počas predchádzajúcich dní, či už počas testovania alebo aj počas zabezpečovania prepravy zdravotníckeho materiálu a plnenia ďalších asistenčných úloh, budú profesionálni vojaci aj v tomto prípade oporou, na ktorú sa naši občania môžu spoľahnúť,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Zároveň ocenil príkladnú spoluprácu príslušníkov ozbrojených síl a Policajného zboru.

V súčasnosti plnia príslušníci OS SR asistenčné úlohy na hraničných priechodoch, v miestach karanténnych centier, pri nemocniciach, a pomáhajú tiež s prepravou zdravotníckeho materiálu. Príslušníci Úradu hlavného lekára OS SR pokračujú v testovaní a odoberaní vzoriek v marginalizovaných rómskych komunitách, pričom v utorok plánujú realizovať odbery v ďalších siedmich oblastiach.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články