°C

Štvrtok, 28. máj 2020. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

VIDEO Zosuv svahu v Levoči: Mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu, ľudia prišli o zdroj vody

V Levoči vyhlásili mimoriadnu situáciu v súvislosti so zosuvom svahu
V Levoči vyhlásili mimoriadnu situáciu v súvislosti so zosuvom svahu
Zdroj: Facebook/Mesto Levoča
06.04.2020 11:08

LEVOČA - Mesto Levoča vyhlásilo v pondelok mimoriadnu situáciu pre zosuv svahu. Ten poškodil cestu, vodovodné potrubie a obyvatelia Levoče tak prišli o jeden zo svojich zdrojov pitnej vody. Informovalo o tom mesto na svojej sociálnej sieti s tým, že hrozí ďalší zosuv svahu a prepadnutie sa vozovky.


„Na ceste III/3225 Levoča - Závada bol zistený zosuv svahu v dĺžke 50 metrov. Danou situáciou je ohrozený prístup do obývaných mestských častí Levočská Dolina, Závada, Fedorkin jarok a Levočské kúpele. Uvedený stav ohrozuje život, zdravie, majetok ľudí a zásobovanie vodou,“ uvádza mesto.

Samospráva dodáva, že je ohrozená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Je potrebné prijať urýchlené opatrenia stavebného charakteru k stabilizácii svahu, cestného telesa a obnove funkčnosti vodovodného potrubia.

V Levoči vyhlásili mimoriadnu
Zdroj: Facebook/Mesto Levoča

„Na mieste boli vykonané predbežné opatrenia a to zabezpečenie miesta, zníženie rýchlosti v danom úseku ako aj regulácia dopravy,“ dopĺňa radnica.

V Levoči vyhlásili mimoriadnu
Zdroj: Facebook/Mesto Levoča

Situácia s dodávkou vody v meste Levoča je stabilizovaná

Situácia s dodávkou vody v meste Levoča je stabilizovaná. Uviedla to tlačová hovorkyňa Podtatranskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti (PVPS) Božena Dická v súvislosti so zosuvom svahu v Levoči, ktorý poškodil cestu a vodovodné potrubie.

„Naši pracovníci urgentne zareagovali, zabezpečili odstavenie poruchového úseku potrubia a zrealizovali náhradné prepojenia tak, aby mesto Levoča bolo kontinuálne zásobované pitnou vodou,“ priblížila Dická s tým, že obyvatelia mesta Levoča nezaznamenali žiadny výpadok v zásobovaní pitnou vodou.

Dodáva, že zosuvom svahu bolo poškodené prívodné potrubie z vodného zdroja Levočská dolina. Z uvedeného vodného zdroja je zásobovaná len určitá časť Levoče. Hlavným zdrojom vody mesta je prívodné potrubie z vodného zdroja Liptovská Teplička.

„Naša spoločnosť uviedla do prevádzky vodný zdroj Vrty Levočská dolina a spolu s vodným zdrojom Liptovská Teplička zásobujeme celé mesto Levoča. Obnova potrubia sa rieši v spolupráci so Slovenskou správou ciest a s vlastníkom vodovodu – Podtatranskou vodárenskou spoločnosťou, a. s., Poprad,“ dopĺňa hovorkyňa.


Galéria

V Levoči vyhlásili mimoriadnu V Levoči vyhlásili mimoriadnu V Levoči vyhlásili mimoriadnu V Levoči vyhlásili mimoriadnu Na snímke zosunutá časť Na snímke zosunutá časť Na snímke zosunutá časť Na snímke zosunutá časť

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: TASR - Oliver Ondráš

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články