°C

Sobota, 24. október 2020. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

KORONAVÍRUS Na Slovensko dorazil zdravotnícky materiál: Milióny rúšok a desaťtisíce testov!

Na Slovensku je už ďalší tovar, ktorý pozostáva z ochranných prostriedkov proti nákaze.
Na Slovensku je už ďalší tovar, ktorý pozostáva z ochranných prostriedkov proti nákaze.
Zdroj: minv.sk
24.03.2020 17:00

BRATISLAVA - Na Slovensko dnes v rámci boja proti koronavírusu dorazilo 2,5 milióna kusov jednorazových ochranných rúšok, 50-tisíc kusov testerov, 20-tisíc kusov ochranného oblečenia a 25-tisíc kusov ochranných okuliarov. Ako ďalej informoval hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov, s prepravou materiálu z Činy Slovensku pomohla Česká republika.


„Som veľmi rád, že na Slovensko do skladov Ministerstva vnútra SR a skladov Štátnych hmotných rezerv v Slovenskej Ľupči dnes v kamiónoch v najbližších chvíľach dorazí toľko potrebný zdravotnícky materiál, ktorý bude následne distribuovaný tam, kde je to najviac treba,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO). Spomedzi dodaných rúšok zakúpilo dva milióny ministerstvo vnútra, ďalších 500-tisíc rúšok a iné spomenuté vybavenie predstavuje dar súkromnej spoločnosti.

KORONAVÍRUS Na Slovensko dorazil
Zdroj: minv.sk

Ide konkrétne o slovenským rezortom vnútra zakúpené 2 milióny jednorazových ochranných rúšok. Rovnako sa na palube lietadla nachádzal dar od súkromnej spoločnosti v podobe ďalšieho pol milióna rúšok, 50-tisíc kusov testerov, 20-tisíc kusov ochranného oblečenia a 25-tisíc kusov ochranných okuliarov.

Vyhlásené obmedzenia

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia výchovno-vzdelávacích zariadení od 16. marca na 14 dní. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť.

KORONAVÍRUS Na Slovensko dorazil
Zdroj: minv.sk

Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami. Každú nedeľu budú zatvorené aj potraviny, drogérie, lekárne, predajne tlače či krmív pre zvieratá. Dôchodcovia budú mať na nákupy vyčlenený čas od 9:00 do 12:00. Zavádza sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti. Aktuálne je na Slovensku potvrdených 204 prípadov koronavírusu.


Galéria

Na Slovensku je už

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
ZDROJ: SITA
FOTO: minv.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články