°C

Sobota, 28. marec 2020. Meniny má Soňa, zajtra Miroslav.

MIMORIADNA SPRÁVA Súd prepustil na slobodu bosa sýkorovcov

František Borbély
František Borbély
Zdroj: TASR/Michal Svítok
19.02.2020 11:08

TRNAVA - Muž označovaný za šéfa podskupiny gangu sýkorovcov František Borbély smeruje na slobodu! O jeho prepustení rozhodli dnes o 9. hodine v Ústave na výkon väzby a trestu v Hrnčiarovciach nad Parnou.


Okresný súd v Trnave vyhovel žiadosti odsúdeného Františka Borbélyho a podmienečne ho prepustil na slobodu. Jeden z posledných troch žijúcich bosov bratislavskej skupiny sýkorovcov si odpykáva sedemročný trest v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovciach nad Parnou pri Trnave, kde sa stredajšie pojednávanie uskutočnilo. Prokurátor si ponechal trojdňovú lehotu na podanie sťažnosti voči uzneseniu.

Františka Borbélyho súd podmienečne
Zdroj: Topky.sk

Boss sýkorovcov Borbély sa chce dostať na slobodu

Policajti zadržali Borbélyho 8. októbra 2014.  Po troch štvrtinách trestu si však mohol požiadať o podmienečné prepustenie na slobodu. Mafiánsky boss jednej z podskupín zločineckej skupiny sýkorovcov František Borbély teda po šesťdesiatich troch mesiacoch strávených za mrežami vo väznici v Hrnčiarovciach nad Parnou poslal súdu svoju žiadosť o podmienečné prepustenie.

Františka Borbélyho súd podmienečne
Zdroj: Topky.sk

Františka Borbélyho súd podmienečne
Zdroj: Topky.sk

Františka Borbélyho súd podmienečne
Zdroj: Topky.sk

Františka Borbélyho súd podmienečne
Zdroj: Topky.sk

„Žiadosť odsúdeného o podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody bola Okresnému súdu Trnava doručená v januári 2020,“ potvrdila informáciu hovorkyňa Okresného súdu v Trnave Jana Kondakórová. Súd rozhodoval dnes o 09:00.

Sedem rokov väzenia

Špecializovaný trestný v apríli 2015 schválil dohodu o vine a treste, ktorú František Borbély uzavrel s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry za drogovú trestnú činnosť. Borbély sa priznal, že podporoval gang sýkorovcov a od konca roka 2010 im na výrobu drog požičal chatu v rekreačnej oblasti Bodíky.

Časť zo ziskov z predaja drog odvádzali bossovi sýkorovcov Róbertovi Lališovi alias Kýbovli. Borbély dostal trest šesť rokov a osem mesiacov. V apríli 2015 senát Okresného súdu Bratislava III. uznal Borbélyho za vinného z hrubého nátlaku. Išlo o prípad vydierania majiteľa bývalej bratislavskej krčmy U Matúša z roku 2006, ktorý sa na súde ťahal roky.

V decembri 2015 sudca Okresného súdu Bratislava II. schválil dohodu o vine a treste, ktorú Borbély uzavrel s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Borbély mal podľa rozsudku v roku 2009 financovať a dať súhlas na odpálenie nálože pod Mercedesom G, ktorý patril Miroslavovi Abrahámovi z bratislavskej skupiny piťovcov. S prokurátorom sa dohodol, že mu doterajší trest zvýšia zo šiestich rokov a ôsmich mesiacov na sedem rokov.

Borbély ako ochranka Kočnera

František Borbély sa vyskytol aj pri obsadzovaní televízie Markíza po boku Mariana Kočnera. Sýkorovci mu robili ochranku pod hlavičkou Borbélyho detektívnej kancelárie. Kočner s Pavlom Ruskom sú momentálne obžalovaní v kauze zmeniek televízie Markíza. 

Prípad je už na konci a po záverečných rečiach sa čaká na verdikt súdu. Ten by mal odznieť 27. februára, dva dni pred parlamentnými voľbami. 

 


Galéria

František Borbély Františka Borbélyho súd podmienečne Františka Borbélyho súd podmienečne Františka Borbélyho súd podmienečne Františka Borbélyho súd podmienečne Františka Borbélyho súd podmienečne František Borbély

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Ivan Mego, ada ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články