Utorok, 27. júl 2021. Meniny má Božena, zajtra Krištof.

Na turistov v Západných Tatrách sa vyrútil medveď: Zbesilý útek pred šelmou sa skončil zranením

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.07.2019 09:55

ŽDIAR - Dvaja turisti pri schádzaní z Holého vrchu na turistickom chodníku v Západných Tatrách stretli medveďa. Šelma sa na zaľúbencov z Česka vyrútila vo štvrtok poobede. Muž si pri úteku do bezpečia zranil členok.


Pomoc horských záchranárov potreboval vo štvrtok popoludní v Západných Tatrách český turista, ktorý na túre s partnerkou stretol medveďa. Muž si pri úteku do bezpečia privodil poranenie členka.

Podľa informácií z oficiálnej webovej stránky horských záchranárov dvojica stretla zviera pri schádzaní z Holého vrchu na turistickom chodníku.


Čítajte aj: Záhorie terorizuje ďalšia šelma: Pozor, nie je sama, mimoriadna výzva polície!


Záchranári mužovi po príchode na miesto poranený členok zafixovali. Následne dokázal s ich pomocou zostúpiť k terénnemu autu, ktorým bol transportovaný do údolia. Odtiaľ už pokračoval s partnerkou.

Na Slovensku nie sú strety turistov s medveďom ojedinelé. Naraziť na šelmu je možné nielen v Tatrách, ale aj v nižšie položených lesoch. Polícia tento týždeň vyzvala k opatrnosti turistov v okrese Senica z dôvodu, že v oblasti bol zaznamenaný pohyb medvedice s mláďatami. O prípade sme vás informovali TU


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články