Horskí záchranári boli v teréne aj v piatok: Pomáhať museli deťom aj seniorovi | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Horskí záchranári boli v teréne aj v piatok: Pomáhať museli deťom aj seniorovi

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
27.07.2019 13:05

VYSOKÉ TATRY - Viacero výjazdov absolvovali horskí záchranári aj v piatok (26. 7.). Pomáhali pri úrazoch po páde z bicykla, či seniorovi pri zostupe vo Vysokých Tatrách. V Pieninách potreboval ošetrenie päťročný chlapec. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.


V piatok (26. 7.) predpoludním boli záchranári HZS z oblastného strediska Vysoké Tatry požiadaní o pomoc pre slovenského cyklistu. Po páde z bicykla pri prejazde zákrutou na asfaltovej ceste nad Tatranskou Poliankou si spôsobil viaceré poranenia. Muža na mieste ošetrili a odovzdali privolanej posádke rýchlej lekárskej pomoci.

V popoludňajších hodinách v Prielome Dunajca ošetrili po páde z bicykla desaťročné poľské dievča. „Dievčatko si poranilo tvár a hornú končatinu. Po ošetrení bola prevezená terénnym vozidlom HZS na štátnu hranicu a odovzdaná poľským záchranárom GOPR-u,“ uvádza.

O pomoc boli požiadaní aj pre päťročného chlapca zo Slovenska. „Spôsobil si tržnú ranu na dolnej končatine nárazom do prekážky na ceste z prístaviska pltí na chatu Pieniny. Po ošetrení ho záchranári HZS transportovali do Lesnického sedla,“ dodáva s tým, že bol odovzdaný privolanej posádke rýchlej zdravotnej pomoci.

Vo večerných hodinách zasahovali horskí záchranári na turistickom chodníku smerujúcom od Zeleného plesa na Bielu vodu. Sedemdesiattriročnému turistovi nedovoľovalo samostatne zostúpiť svalové zranenie nohy. „Po ošetrení a zafixovaní dolnej končatiny transportovali záchranári muža terénnym vozidlom HZS k domu HZS v Starom Smokovci. Odtiaľ pokračoval v sprievode príbuzného,“ uzavreli horskí záchranári.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články