Romantické prekvapenie, ktoré dojalo celý svet: Gabriel si po odbehnutí maratónu kľakol pred priateľku a... | Topky.sk

Utorok, 16. júl 2019. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Romantické prekvapenie, ktoré dojalo celý svet: Gabriel si po odbehnutí maratónu kľakol pred priateľku a...

Janka povedala
Janka povedala "áno".
Zdroj: FB/Gabriel Svajda
16.04.2019 01:00

LIPSKO/BRATISLAVA - Zabehnúť maratón nie je nič jednoduché. Treba na to tvrdú prípravu a aj veľa sebazaprenia, no kto tomuto krásnemu športu raz prepadne, len tak ľahko sa ho nevzdá. Známy profesionálny bežec na dlhé trate Gabriel Švajda (35) o tom vie určite svoje. Víkendový maratón v Lipsku si však osviežil aj inou výnimočnou udalosťou, ako len druhým miestom. Krátko po tom, čo sa dostal do cieľa, požiadal o ruku svoju vyvolenú. Pochválil sa tým nielen sám na sociálnej sieti, ale netradičné zásnuby si všimol napríklad aj nemecký denník Bild.


Známy moderátor chystá svadbu: Poznáme dátum aj miesto

O prekvapivý moment 43. ročníka maratónu v Lipsku sa postaral práve Slovák. Hoci vlaňajší beh vyhral, tentokrát skončil na druhom mieste, čo mu však vôbec nevadilo. Aj tak výborný výsledok zaklincoval totiž rozhodnutím, ktoré mu určite zmení život a z nedele urobilo ten najkrajší deň.

Romantické prekvapenie, ktoré dojalo
Zdroj: FB/Gabriel Svajda

"Minuloročné prvé miesto ušlo, ale čas 2:32:42 je podľa mňa v pohode. Ale celý čas som mal hlave to, že ju požiadam o ruku a povedala áno v cieli," napísal na svojom profile na sociálnej sieti šťastný Gabriel, ktorý pokľakol pred svojou láskou Jankou (27).

Romantické prekvapenie, ktoré dojalo
Zdroj: FB/Gabriel Svajda

"Ďakujem Vám za podporu každému, rodine, sponzorom, kamarátom," dodal čerstvo zasnúbený športovec, ktorému k jeho životnému kroku v komentároch gratulovalo množstvo ľudí.

Romantické prekvapenie, ktoré dojalo
Zdroj: FB/Gabriel Svajda

Netradičný záver maratónu však neušiel ani pozornému oku novinárov, a tak sa zaľúbený párik stal hviezdou článku nemeckého denníka. „Ona je láska môjho života. Tento moment je výnimočný. Je mi jedno, že som nevyhral," citoval jeho slová Bild, ktorý prezradil, že mladá policajtka sa s Gabrielom spoznala krátko po jeho minuloročnom víťazstve v Lipsku. Svadba sa má konať budúci rok. Gratulujeme!

Romantické prekvapenie, ktoré dojalo
Zdroj: FB/Gabriel Svajda


Galéria

Janka povedala

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články