Perinbaba ešte nepovedala posledné slovo: FOTO Pripravte sa na ďalšiu snehovú nádielku | Topky.sk

Utorok, 18. jún 2019. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Perinbaba ešte nepovedala posledné slovo: FOTO Pripravte sa na ďalšiu snehovú nádielku

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová, Adriána Hudecová
12.01.2019 22:10

BRATISLAVA - Na severe Slovenska môže v nedeľu napadnúť 20 - 30 centimetrov nového snehu. Na svojej stránke na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahu.


Snežiť má podľa meteorológov už v noci. Výstraha platí od 00.00 h do 14.00 h. Vo viacerých severných okresoch tiež hrozia snehové jazyky a záveje. "Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity," pripomenuli meteorológovia.

Počasie na nedeľu
Zdroj: shmu.sk

V Dolnej Tižine si nateraz vydýchli

Mimoriadnu situáciu, vyhlásenú v súvislosti so snehovou kalamitou, odvolala v sobotu obec Dolná Tižina v Žilinskom okrese. Informoval o tom vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu v Žiline Ľubomír Hollý. Z pôvodne 17 samospráv v ŽSK, ktoré vyhlásili mimoriadnu situáciu, ju neodvolali už len v obciach Klokočov a Olešná v okrese Čadca, ako aj v samotnom meste Čadca.     

Územie Žilinského kraja zasiahlo minulý týždeň intenzívne sneženie. Následkom zlých poveternostných podmienok a hustého sneženia kolabovala doprava, na cestách dochádzalo k nehodovým udalostiam, tvorili sa kolóny a viaceré samosprávy mali problémy s odpratávaním snehu či sprejazdnením ciest.


Galéria

Ilustračné foto Počasie na nedeľu

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články