°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

Šokujúci objav: FOTO Nebezpečná zelenina v slovenskom veľkoobchode, pri jej konzumácii hrozí udusenie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
07.12.2018 21:00

BRATISLAVA – V slovenskom veľkoobchode ovocia a zeleniny bola odobratá vzorka baby špenátu. Jej analýzou však bolo zistené prekročenie maximálnej povolenej hodnoty obsahu dusičnanov, čo môže zablokovať prenos kyslíka v tele. Hrozí až udusenie.


Štátna veterinárna a potravinová správa (ďalej len ŠVPS SR) v rámci potravinového dozoru objavila vo veľkoobchodnom sklade čerstvého ovocia a zeleniny firmy Hortim SK s.r.o. v Bratislave nebezpečný baby špenát.

Potravina
Zdroj: Getty Images

„V analyzovanej vzorke bolo zistené prekročenie maximálnej hodnoty obsahu dusičnanov (4347,3 mg/kg) nad limit (max. = 3500 mg/kg),“ varuje štátna správa s tým, že výrobok dobrovoľne sťahoval z trhu dovozca.

Na snímke je obal nevyhovujúceho výrobku.
Oznámenie o zistení nevyhovujúceho
Zdroj: ŠVPS SR


Čítajte aj: Odstrašujúce výsledky z kontroly našich potravín: Pokazené mäso, mole v arašidoch a zoxidované víno


Ide o Špenát baby 125 gramov s dátumom expedície 15. novembra 2018. Jeho dovozcom je firma Hortim SK s.r.o so sídlom v Bratislave. Krajinou pôvodu je Taliansko.

Na snímke je obal nevyhovujúceho výrobku.
Oznámenie o zistení nevyhovujúceho
Zdroj: ŠVPS SR

Vzorka v kontrolovanom znaku nie je v súlade s požiadavkami Nariadenia Komisie (ES) č. 1881/2006 z 19. decembra 2006, ktorým sa ustanovujú maximálne hodnoty obsahu niektorých kontaminantov v potravinách v znení neskorších predpisov pre prekročenie maximálnej hodnoty obsahu dusičnanov, uzavrela inšpekcia.


Galéria

Ilustračné foto Potravina Na snímke je obal Na snímke je obal

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články