Streda, 22. november 2017. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Magna Záchranca

Libanon očami Lucie

Libanon | Lucia s malými sýrskymi pacientmi v provizórnej MAGNA ordinácii počas návštevy jedného z utečeneckých táborov v oblasti Baalbeck. (c) Martin Bandžák/MAGNA

Libanon | Lucia s malými sýrskymi pacientmi v provizórnej MAGNA ordinácii počas návštevy jedného z utečeneckých táborov v oblasti Baalbeck. (c) Martin Bandžák/MAGNA

19.10.2017 14:39

Lucia vycestovala do Libanonu, kde MAGNA lieči sýrske deti a ich rodiny v provizórnych utečeneckých táboroch aby zistila, ako financie vyzbierané od Slovákov a Čechov pomáhajú priamo v teréne. viac »

V októbri sme zachránili o 150 detí viac

Kambodža, 27.9. 2016: Sreymom

21.11.2016 19:00

Slovenská zdravotnícka humanitárna organizácia MAGNA zachraňuje podvyživené deti vo svete už 15 rokov. V priebehu októbra sme vás vyzvali, aby ste sa zapojili do boja proti hladu. Podporilo nás takmer 2 000 z vás - ďakujeme! Za vyzbierané prostriedky MAGNA nakúpila terapeutickú stravu BP-100, ktorá vylieči u väčšiny detí akútnu podvýživu v priebehu ... viac »


Liečbu podvýživy často komplikujú predsudky

Kambodža | MUDr. Eva

16.10.2016 09:00

MUDr. Eva Vitáriušová PhD, je detská lekárka na oddelení 2. Detskej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Venuje sa tiež pediatrickej endokrinológii a diabetológii, poruchám látkovej premeny a výživy. viac »


Iba 2 kg navyše malej Sreymom zachránili život

Iba 2 kg navyše

14.10.2016 12:00

Keď MAGNA tím našiel ťažko podvyživenú Sreymom v jednej z komunít v Kambodži, mala necelý rok a len 5,4kg. Vďaka okamžitej hospitalizácii a nasadeniu na liečbu sa je už v prvých troch týždňoch podarilo pribrať 2 kg, ktoré jej zachránili život. Organizácia MAGNA sa liečbe a prevencii podvýživy venuje už 15 rokov, vo svete tak zachránila tisíce detských životov. viac »


Na podvýživu zomrie každoročne vo svete 2 milióny detí VIEME, AKO ZACHRÁNIŤ DETSKÝ ŽIVOT

Na podvýživu zomrie každoročne

10.10.2016 21:00

Jedno z 13 detí na našej planéte trpí hladom. Najviac detí ohrozených podvýživou je v Ázii a Afrike – znamená to, že nemôžu dostať dostatočne kalorickú stravu na to, aby sa ich telo a mozog mohli riadne rozvíjať. viac »


V Kambodži učíme variť mamy, aby sme predchádzali podvýžive detí

Kambodža 2016 | Kurzy

08.09.2016 09:00

V Kambodži iba jedna štvrtina detí medzi 6. a 23. mesiacom dostáva dostatočne výživnú stravu. Nedostatočný príjem potravy ovplyvňuje zdravý fyzický aj mentálny vývoj dieťaťa. I keď miera chudoby v Kambodži každoročne klesá, miera podvýživy je stále vysoká. Situácia na vidieku je výrazne horšia ako vo väčších mestách. viac »


Sophie Demay: „Keď je ohrozená čo i len malá časť sveta, je ohrozený celý svet.“

Kongo | 2016 |

23.08.2016 11:00

Každý rok si 19. augusta pripomíname Svetový humanitárnym deň. Vzdávame tak hold všetkým humanitárnym pracovníkom, ktorí nasadzujú svoje životy a snažia sa o to, aby ľudia v krízových oblastiach, konfliktoch a katastrofách dostali pomoc a podporu. Vo svete je v súčasnosti viac ako 130 miliónov ľudí, ktorí potrebujú humanitárnu pomoc aby prežili. viac »


Mamičky v DR Kongo veria, že dojčenie robí ženu krásnou a dieťa inteligentnejším

Mamičky v DR Kongo

10.08.2016 14:00

MAGNA sa podpore výživy bábätiek a malých detí venuje v rámci projektu prevencie chronickej podvýživy v komunitách. V Demokratickej republike Kongo projekt beží v 30 zdravotných obvodoch a zameriava sa na deti od narodenia do 5 rokov a tehotné a dojčiace ženy. Dôraz kladie hlavne na dojčenie a adekvátnu doplnkovú výživu. viac »


Južný Sudán: V utečeneckom tábore Juba sa bojuje, MAGNA zdravotníci sú priamo na mieste

Južný Sudán, MAGNA vakcinačné

12.07.2016 14:00

V čase, keď svitala nádej na zmierenie a mierové riešenie, konflikty medzi etnikami a boje medzi rebelmi a vojakmi sa obnovili. Intenzitou vyzerajú byť horšie ako v roku 2013. Pritom plán bol taký, že koncom roka 2016 budú utečenecké tábory zatvorené a ľudia sa vrátia k normálnemu životu. Južný Sudán je opäť vo vojne, hoci mal oslavovať 5 rokov nezávislosti. viac »


DR Kongo: MAGNA pomáha prežiť aj novorodencom s nízkou pôrodnou hmotnosťou

DR Kongo | Školenie

20.06.2016 16:00

Predčasne narodené deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou majú v Demokratickej republike Kongo malú šancu na prežitie. MAGNA asistuje pri bezpečnom pôrode a motivuje matky ku kojeniu. Je to život zachraňujúci postup v subsaharskej Afrike, kde nie sú iné možnosti. viac »


Na lekárov v Sýrii stále útočia. MAGNA zásobuje liekmi zdravotné centrum a mobilnú kliniku

Na lekárov v Sýrii

08.06.2016 09:00

BRATISLAVA/GAZIANTEP - Počas mesiaca máj bolo v Sýrii zabitých takmer 5000 ľudí. Veľkú časť obetí tvorí civilné obyvateľstvo – ženy a deti, bezpečných zón je stále menej a ľudia utekajú do čoraz odľahlejších oblastí, kde nie je prístup k zdravotnej starostlivosti, jedlu a základným potrebám. Opakujú sa aj útoky na nemocnice a zdravotnícke zariadenia, ... viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.