Pondelok, 19. marec 2018. Meniny má Jozef, zajtra Víťazoslav.

Magna Záchranca

Experiment: Stovkám Slovákov a Čechov sa na účte objavilo 10 Eur. Všimla si to len štvrtina

KAMBODŽA 2017. Denisa Augustínova s podvyživeným dieťaťom.

KAMBODŽA 2017. Denisa Augustínova s podvyživeným dieťaťom.

12.12.2017 17:00

Čo by ste robili, keby sa vám na bankovom účte neplánovane objavila čiastka v hodnote niekoľko Eur? Práve to sa v novembri stalo stovkám slovenských a českých firiem a jednotlivcom. Čiastku im zaslala humanitárna organizácia MAGNA, ktorú zaujímalo, či si ju príjemcovia peňazí vôbec všimnú. viac »

MAGNA koordinátorka: Preživší sexuálneho násilia potrebujú medicínsku pomoc. To je to, čo robíme

MAGNA koordinátorka: Preživší sexuálneho

10.03.2016 08:00

Sophie Demay je MAGNA projektová koordinátorka v teréne pre medicínske projekty v hlavnom meste Kinshasa Demokratickej republiky Kongo od septembra 2015. Sophie koordinuje štyri MAGNA bežiace medicínske projekty v Kinshase. MAGNA vedie dva projekty na sexuálne a rodové násilie (SGBV), uskutočňuje výživový program v 22 zdravotných centrách a začala nový ... viac »


Na území Sýrie podáva anestézu nižší zdravotnícky personál podľa návodu

Na území Sýrie podáva

08.03.2016 10:30

15. marca bude päť rokov odkedy začala vojna v Sýrii. Nevinné protesty strednej vrstvy obyvateľov, násilné potlačenie a tisícky obyčajných ľudí vo väzniciach v neľudských podmienkach vyústili do vojny, v ktorej neplatia žiadne pravidlá ľudskosti. Vojna spôsobila jednu z najväčších migračných vĺn a humanitárnych katastrôf posledných rokov. viac »


Prvorodička Maria zvládla komplikovaný pôrod. Vďaka MAGNA komunitným zdravotníkom v Kongu

Prvorodička Maria zvládla komplikovaný

22.02.2016 15:00

Maria má 19 rokov a býva v hlavnom meste Demokratickej republiky Kongo, Kinshase. Žije ako slobodná matka a predáva zeleninu, aby si zarobila na živobytie. Dnes má zdravého chlapčeka a pravidelne navštevuje novootvorené MAGNA zdravotné centrum v Camp Luka. viac »


Slavonski Brod je stále v pohybe. MAGNA zdravotníci pokračujú v pomoci

CHORVÁTSKO, Slavonski Brod, 2015

08.02.2016 09:00

MAGNA zdravotnícky tím, ktorý už od septembra pôsobí v Chorvátsku, stále poskytuje zdravotnícku starostlivosť deťom a ich rodinám na úteku, ktorí prechádzajú cez Zimný tranzitný kemp v Slavonskom Brode. Tím zložený z lekárov, zdravotných sestier, odborníkov na výživu detí a psychosociálnu pomoc sa každý deň stará o tisíce ľudí na úteku. viac »


"Deti nie je možné oklamať," tvrdí detská lekárka onkológie Julka Horáková

KAMBODŽA, Phnom Penh, 2004

05.02.2016 09:00

Stála pri vzniku misie MAGNA v Kambodži. Spolu sme tam založili kliniku a rozbehli nové projekty v Afrike. V januári 2016 dostala vyznamenanie prezidenta. Detská lekárka onkológie, Julka Horáková. viac »


Kambodža: "Znovu môžem chodiť von s kamarátmi," raduje sa Vibol

Kambodža:

27.01.2016 10:30

“Dostal som ďalšiu šancu,” teší sa šestnásťročný Vibol, ktorý žije so svojou matkou v provincii Kandal v Kambodži. S Vibolom sa poznáme desať rokov. Keď mal šesť rokov, diagnostifikovali mu vysoké štádium rozšírenia infekcie vírusu HIV. Pod dohľadom MAGNA lekára a sociálneho pracovníka Vibol zaznamenal okamžité zlepšenie zdravotného stavu. viac »


Ďakujeme!

JUŽNÝ SUDÁN. 2015. Deti

18.01.2016 12:00

MAGNA je slovenská humanitárna organizácia, ktorej poslaním je zabezpečovať zdravotnú, nutričnú a sociálnu pomoc deťom a ich rodinám postihnutých či už chudobou, chorobami, vojnou alebo ekologickou devastáciou a to bez ohľadu na etnickú, náboženskú či rasovú príslušnosť. Magna bola založená na Slovensku v roku 2001. Naše poslanie sme úspešne napĺňali ... viac »


Prezývajú ho „Diktor". Pomáha zachraňovať detské životy v Južnom Sudáne

Prezývajú ho „Diktor

30.11.2015 15:00

Od vypuknutia nepokojov koncom roku 2013 v Južnom Sudáne je vzhľadom na preplnené kapacity a zlú úroveň hygieny v utečeneckých táboroch vysoká pravdepodobnosť nákazy prenosnými chorobami. viac »


Dva roky po tajfúne na Filipínach už funguje zdravotnícka pomoc. Aj vďaka slovenskej MAGNE

Filipíny v roku 2013.

23.11.2015 13:30

Začiatkom novembra 2013, presne pred dvoma rokmi, zasiahol Filipíny tajfún Haiyan. Zahynulo počas neho 6 300 ľudí a státisíce ostali bez domova. Slovenská humanitárna organizácia MAGNA pôsobila na Filipínach bezprostredne po katastrofe až do februára 2015. viac »


Skutočný príbeh z hranice

Skutočný príbeh z hranice

10.10.2015 09:00

Hraničný prechod Bapska, Chorvátsko, niečo pred polnocou 25. septembra 2015. Prechádzame na srbskú stranu. Policajti tu utečencov v záujme udržania poriadku a bezpečnosti držia v 50 členných skupinách. Na asfalte na tenkej podložke polosedí vyčerpaná žena, vedľa nej dva a polročný chlapček a malé bábätko. Žena je taká unavená, že zťažka dokáže komunikovať. Volá sa Sakta viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.Goodgame Big Farm

Goodgame Big Farm

Big Farm je farmárska hra, v ktorej všetko funguje presne tak, ako na vidieku.