Pondelok, 20. november 2017. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Magna Záchranca

Libanon očami Lucie

Libanon | Lucia s malými sýrskymi pacientmi v provizórnej MAGNA ordinácii počas návštevy jedného z utečeneckých táborov v oblasti Baalbeck. (c) Martin Bandžák/MAGNA

Libanon | Lucia s malými sýrskymi pacientmi v provizórnej MAGNA ordinácii počas návštevy jedného z utečeneckých táborov v oblasti Baalbeck. (c) Martin Bandžák/MAGNA

19.10.2017 14:39

Lucia vycestovala do Libanonu, kde MAGNA lieči sýrske deti a ich rodiny v provizórnych utečeneckých táboroch aby zistila, ako financie vyzbierané od Slovákov a Čechov pomáhajú priamo v teréne. viac »

Prvorodička Maria zvládla komplikovaný pôrod. Vďaka MAGNA komunitným zdravotníkom v Kongu

Prvorodička Maria zvládla komplikovaný

22.02.2016 15:00

Maria má 19 rokov a býva v hlavnom meste Demokratickej republiky Kongo, Kinshase. Žije ako slobodná matka a predáva zeleninu, aby si zarobila na živobytie. Dnes má zdravého chlapčeka a pravidelne navštevuje novootvorené MAGNA zdravotné centrum v Camp Luka. viac »


Slavonski Brod je stále v pohybe. MAGNA zdravotníci pokračujú v pomoci

CHORVÁTSKO, Slavonski Brod, 2015

08.02.2016 09:00

MAGNA zdravotnícky tím, ktorý už od septembra pôsobí v Chorvátsku, stále poskytuje zdravotnícku starostlivosť deťom a ich rodinám na úteku, ktorí prechádzajú cez Zimný tranzitný kemp v Slavonskom Brode. Tím zložený z lekárov, zdravotných sestier, odborníkov na výživu detí a psychosociálnu pomoc sa každý deň stará o tisíce ľudí na úteku. viac »


"Deti nie je možné oklamať," tvrdí detská lekárka onkológie Julka Horáková

KAMBODŽA, Phnom Penh, 2004

05.02.2016 09:00

Stála pri vzniku misie MAGNA v Kambodži. Spolu sme tam založili kliniku a rozbehli nové projekty v Afrike. V januári 2016 dostala vyznamenanie prezidenta. Detská lekárka onkológie, Julka Horáková. viac »


Kambodža: "Znovu môžem chodiť von s kamarátmi," raduje sa Vibol

Kambodža:

27.01.2016 10:30

“Dostal som ďalšiu šancu,” teší sa šestnásťročný Vibol, ktorý žije so svojou matkou v provincii Kandal v Kambodži. S Vibolom sa poznáme desať rokov. Keď mal šesť rokov, diagnostifikovali mu vysoké štádium rozšírenia infekcie vírusu HIV. Pod dohľadom MAGNA lekára a sociálneho pracovníka Vibol zaznamenal okamžité zlepšenie zdravotného stavu. viac »


Ďakujeme!

JUŽNÝ SUDÁN. 2015. Deti

18.01.2016 12:00

MAGNA je slovenská humanitárna organizácia, ktorej poslaním je zabezpečovať zdravotnú, nutričnú a sociálnu pomoc deťom a ich rodinám postihnutých či už chudobou, chorobami, vojnou alebo ekologickou devastáciou a to bez ohľadu na etnickú, náboženskú či rasovú príslušnosť. Magna bola založená na Slovensku v roku 2001. Naše poslanie sme úspešne napĺňali ... viac »


Prezývajú ho „Diktor". Pomáha zachraňovať detské životy v Južnom Sudáne

Prezývajú ho „Diktor

30.11.2015 15:00

Od vypuknutia nepokojov koncom roku 2013 v Južnom Sudáne je vzhľadom na preplnené kapacity a zlú úroveň hygieny v utečeneckých táboroch vysoká pravdepodobnosť nákazy prenosnými chorobami. viac »


Dva roky po tajfúne na Filipínach už funguje zdravotnícka pomoc. Aj vďaka slovenskej MAGNE

Filipíny v roku 2013.

23.11.2015 13:30

Začiatkom novembra 2013, presne pred dvoma rokmi, zasiahol Filipíny tajfún Haiyan. Zahynulo počas neho 6 300 ľudí a státisíce ostali bez domova. Slovenská humanitárna organizácia MAGNA pôsobila na Filipínach bezprostredne po katastrofe až do februára 2015. viac »


Skutočný príbeh z hranice

Skutočný príbeh z hranice

10.10.2015 09:00

Hraničný prechod Bapska, Chorvátsko, niečo pred polnocou 25. septembra 2015. Prechádzame na srbskú stranu. Policajti tu utečencov v záujme udržania poriadku a bezpečnosti držia v 50 členných skupinách. Na asfalte na tenkej podložke polosedí vyčerpaná žena, vedľa nej dva a polročný chlapček a malé bábätko. Žena je taká unavená, že zťažka dokáže komunikovať. Volá sa Sakta viac »


Kto sú v skutočnosti utečenci? Svedectvo priamo z terénu

MAGNA tím počas zásahu

23.09.2015 11:30

Počas minulého týždňa ošetrili MAGNA zdravotníci niekoľko tisíc ľudí na úteku, najmä žien a detí v tábore v Maďarsku, v blízkosti hraníc so Srbskom. Často sa stretávame s názorom, že utečenci sú najmä ekonomickí migranti, ktorí idú za lepším životom v Európe. Aká je teda pravda – konkrétna skúsenosť humanitárnych pracovníkov z terénu? viac »


Ako slovenské dary pomáhajú v Kongu: Mireille a jej vnučka Princilia sa opäť postavili na nohy

MAGNA pomáha obetiam sexuálneho

10.09.2015 11:00

Po ceste kráča pomalým krokom žena. Pestrofarebné šaty jej svietia na pozadí hnedozelenej krajiny. Zdá sa, že kráča sama, no zrazu sa jej k nohám pripletie drobné dievčatko. Schytí ju za ruku a ťahá ju ku krajnici, chce jej niečo ukázať. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Lady Popular

Lady Popular

V hre Lady Popular na teba čaká svet celebrít, oblečenia a make-upu.Goodgame Poker

Goodgame Poker

Baví ťa poker alebo si ho nikdy nehral, no chcel by si sa naučiť? Tak či onak, teraz máš jedinečnú príležitosť, keďže poker zadarmo od Goodgame ti umožní bezplatné hranie turnajov proti tisíckam hráčov z celého sveta.