Nedeľa, 19. november 2017. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Magna Záchranca

Libanon očami Lucie

Libanon | Lucia s malými sýrskymi pacientmi v provizórnej MAGNA ordinácii počas návštevy jedného z utečeneckých táborov v oblasti Baalbeck. (c) Martin Bandžák/MAGNA

Libanon | Lucia s malými sýrskymi pacientmi v provizórnej MAGNA ordinácii počas návštevy jedného z utečeneckých táborov v oblasti Baalbeck. (c) Martin Bandžák/MAGNA

19.10.2017 14:39

Lucia vycestovala do Libanonu, kde MAGNA lieči sýrske deti a ich rodiny v provizórnych utečeneckých táboroch aby zistila, ako financie vyzbierané od Slovákov a Čechov pomáhajú priamo v teréne. viac »

Meningitída je v Južnom Sudáne smrteľná choroba. MAGNA zachraňuje deti očkovaním

Južný Sudán, 2016 |

07.06.2016 09:00

Južný Sudán získal nezávislosť v júli 2011. Avšak ťažko ubránená radosť z nezávislosti netrvala dlho. V krajine vypukla občianska vojna a situácia pre civilné obyvateľstvo sa stala neúnosná. Každý piaty obyvateľ musel opustiť svoj domov. Vznikajú preplnené tábory pre vnútorne vysídlených ľudí, kde je nepostačujúca hygiena, zdroje jedla a imunizácia ... viac »


SPRÁVA Z TERÉNU: AKO V SÝRII ZACHRAŇUJEME ŽIVOTY

SPRÁVA Z TERÉNU: AKO

31.05.2016 08:00

“Už som vyčerpal všetky svoje možnosti: nemôžem odísť a nemôžem ani zostať, pretože obe z týchto dvoch možností sú príliš nebezpečné a finančne náročné. Nemôžem zomrieť, pretože mám deti a rodinu o ktorých sa treba postarať …” viac »


Najnebezpečnejším miestom v Sýrii je momentálne nemocnica

Najnebezpečnejším miestom v Sýrii

25.05.2016 11:00

O situácii v Sýrii, o dôvodoch humanitárnej misie a jej fungovaní, ako aj o tom, ako môžu Slováci pomôcť sme sa rozprávali s Martinom Bandžákom, výkonným riaditeľom humanitárnej organizácie MAGNA. viac »


Nádej existuje. Bez nádeje by sme boli všetci mŕtvi

Nádej existuje. Bez nádeje

20.05.2016 09:00

Tajná spoveď lekára, ktorého neumlčali ani bomby a zachraňuje životy s mobilnou klinikou. viac »


Baktéria tetanu ohrozuje matky a novorodencov. MAGNA zabezpečuje ich vakcináciu a zachraňuje životy

Baktéria tetanu ohrozuje matky

19.04.2016 17:30

V rozvojových krajinách ročne zomiera až 500.000 novorodencov na následky otravy krvi spôsobenú toxínom baktérie tetanu. Táto baktéria sa dostáva do prostredia s výlučkami rôznych zvierat (ošípaných, koní, oviec, hovädzieho dobytka) a v pôde pretrváva niekoľko rokov. Pri dotyku a akomkoľvek porušení kože môže baktéria preniknúť do organizmu, a spôsobí ... viac »


Kambodža: Deti z MAGNA HIV/AIDS programu sa stávajú rodičmi. Majú zdravé deti

Kambodža: Deti z MAGNA

07.04.2016 11:00

“To je môj zdravý syn. On už nemusí byť na liekoch proti vírusu HIV!” V MAGNA nemocnici Chea Chumneas v Kambodži pyšne ukazuje 19 ročný Thoeun spiace bábätko detskému lekárovi. Od detstva bol v MAGNA HIV/AIDS programe. viac »


Južný Sudán: MAGNA otvorila novú pôrodnicu, matky majú šancu porodiť v bezpečí zdravé deti

Južný Sudán: MAGNA otvorila

29.03.2016 18:00

Napriek zostrujúcim sa konfliktom, komplikovanej spoločenskej aj bezpečnostnej situácii v Južnom Sudáne sa humanitárnej organizácii MAGNA podarilo tento mesiac otvoriť novú pôrodnicu. Bude poskytovať zdravotnú starostlivosť pre matky s deťmi v oblasti Terekeka v Centrálnej Equatórii viac »


MAGNA vysiela zdravotníkov bližšie k ohnisku sýrskeho konfliktu

MAGNA vysiela zdravotníkov bližšie

29.03.2016 17:00

Bratislava, 18. marca 2016 - MAGNA po zatvorení balkánskej cesty presúva svoje aktivity z tranzitného tábora v Slavonskom Brode, Chorvátsko do oblastí v Sýrii a blízko sýrskych hraníc - tam, kde v súčasnosti ľudia utekajúci pred vojnou nemajú prístup k základnej zdravotnej starostlivosti. Už v najbližších týždňoch otvorí dlhodobú misiu v Libanone, odkiaľ ... viac »


MAGNA koordinátorka: Preživší sexuálneho násilia potrebujú medicínsku pomoc. To je to, čo robíme

MAGNA koordinátorka: Preživší sexuálneho

10.03.2016 08:00

Sophie Demay je MAGNA projektová koordinátorka v teréne pre medicínske projekty v hlavnom meste Kinshasa Demokratickej republiky Kongo od septembra 2015. Sophie koordinuje štyri MAGNA bežiace medicínske projekty v Kinshase. MAGNA vedie dva projekty na sexuálne a rodové násilie (SGBV), uskutočňuje výživový program v 22 zdravotných centrách a začala nový ... viac »


Na území Sýrie podáva anestézu nižší zdravotnícky personál podľa návodu

Na území Sýrie podáva

08.03.2016 10:30

15. marca bude päť rokov odkedy začala vojna v Sýrii. Nevinné protesty strednej vrstvy obyvateľov, násilné potlačenie a tisícky obyčajných ľudí vo väzniciach v neľudských podmienkach vyústili do vojny, v ktorej neplatia žiadne pravidlá ľudskosti. Vojna spôsobila jednu z najväčších migračných vĺn a humanitárnych katastrôf posledných rokov. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

World of Tanks

World of Tanks

Páčia sa ti tanky a rád by si ich ovládal v bitke?Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.