Piatok, 20. apríl 2018. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Magna Záchranca

Experiment: Stovkám Slovákov a Čechov sa na účte objavilo 10 Eur. Všimla si to len štvrtina

KAMBODŽA 2017. Denisa Augustínova s podvyživeným dieťaťom.

KAMBODŽA 2017. Denisa Augustínova s podvyživeným dieťaťom.

12.12.2017 17:00

Čo by ste robili, keby sa vám na bankovom účte neplánovane objavila čiastka v hodnote niekoľko Eur? Práve to sa v novembri stalo stovkám slovenských a českých firiem a jednotlivcom. Čiastku im zaslala humanitárna organizácia MAGNA, ktorú zaujímalo, či si ju príjemcovia peňazí vôbec všimnú. viac »

DR Kongo: MAGNA pomáha prežiť aj novorodencom s nízkou pôrodnou hmotnosťou

DR Kongo | Školenie

20.06.2016 16:00

Predčasne narodené deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou majú v Demokratickej republike Kongo malú šancu na prežitie. MAGNA asistuje pri bezpečnom pôrode a motivuje matky ku kojeniu. Je to život zachraňujúci postup v subsaharskej Afrike, kde nie sú iné možnosti. viac »


Na lekárov v Sýrii stále útočia. MAGNA zásobuje liekmi zdravotné centrum a mobilnú kliniku

Na lekárov v Sýrii

08.06.2016 09:00

BRATISLAVA/GAZIANTEP - Počas mesiaca máj bolo v Sýrii zabitých takmer 5000 ľudí. Veľkú časť obetí tvorí civilné obyvateľstvo – ženy a deti, bezpečných zón je stále menej a ľudia utekajú do čoraz odľahlejších oblastí, kde nie je prístup k zdravotnej starostlivosti, jedlu a základným potrebám. Opakujú sa aj útoky na nemocnice a zdravotnícke zariadenia, ... viac »


Meningitída je v Južnom Sudáne smrteľná choroba. MAGNA zachraňuje deti očkovaním

Južný Sudán, 2016 |

07.06.2016 09:00

Južný Sudán získal nezávislosť v júli 2011. Avšak ťažko ubránená radosť z nezávislosti netrvala dlho. V krajine vypukla občianska vojna a situácia pre civilné obyvateľstvo sa stala neúnosná. Každý piaty obyvateľ musel opustiť svoj domov. Vznikajú preplnené tábory pre vnútorne vysídlených ľudí, kde je nepostačujúca hygiena, zdroje jedla a imunizácia ... viac »


SPRÁVA Z TERÉNU: AKO V SÝRII ZACHRAŇUJEME ŽIVOTY

SPRÁVA Z TERÉNU: AKO

31.05.2016 08:00

“Už som vyčerpal všetky svoje možnosti: nemôžem odísť a nemôžem ani zostať, pretože obe z týchto dvoch možností sú príliš nebezpečné a finančne náročné. Nemôžem zomrieť, pretože mám deti a rodinu o ktorých sa treba postarať …” viac »


Najnebezpečnejším miestom v Sýrii je momentálne nemocnica

Najnebezpečnejším miestom v Sýrii

25.05.2016 11:00

O situácii v Sýrii, o dôvodoch humanitárnej misie a jej fungovaní, ako aj o tom, ako môžu Slováci pomôcť sme sa rozprávali s Martinom Bandžákom, výkonným riaditeľom humanitárnej organizácie MAGNA. viac »


Nádej existuje. Bez nádeje by sme boli všetci mŕtvi

Nádej existuje. Bez nádeje

20.05.2016 09:00

Tajná spoveď lekára, ktorého neumlčali ani bomby a zachraňuje životy s mobilnou klinikou. viac »


Baktéria tetanu ohrozuje matky a novorodencov. MAGNA zabezpečuje ich vakcináciu a zachraňuje životy

Baktéria tetanu ohrozuje matky

19.04.2016 17:30

V rozvojových krajinách ročne zomiera až 500.000 novorodencov na následky otravy krvi spôsobenú toxínom baktérie tetanu. Táto baktéria sa dostáva do prostredia s výlučkami rôznych zvierat (ošípaných, koní, oviec, hovädzieho dobytka) a v pôde pretrváva niekoľko rokov. Pri dotyku a akomkoľvek porušení kože môže baktéria preniknúť do organizmu, a spôsobí ... viac »


Kambodža: Deti z MAGNA HIV/AIDS programu sa stávajú rodičmi. Majú zdravé deti

Kambodža: Deti z MAGNA

07.04.2016 11:00

“To je môj zdravý syn. On už nemusí byť na liekoch proti vírusu HIV!” V MAGNA nemocnici Chea Chumneas v Kambodži pyšne ukazuje 19 ročný Thoeun spiace bábätko detskému lekárovi. Od detstva bol v MAGNA HIV/AIDS programe. viac »


Južný Sudán: MAGNA otvorila novú pôrodnicu, matky majú šancu porodiť v bezpečí zdravé deti

Južný Sudán: MAGNA otvorila

29.03.2016 18:00

Napriek zostrujúcim sa konfliktom, komplikovanej spoločenskej aj bezpečnostnej situácii v Južnom Sudáne sa humanitárnej organizácii MAGNA podarilo tento mesiac otvoriť novú pôrodnicu. Bude poskytovať zdravotnú starostlivosť pre matky s deťmi v oblasti Terekeka v Centrálnej Equatórii viac »


MAGNA vysiela zdravotníkov bližšie k ohnisku sýrskeho konfliktu

MAGNA vysiela zdravotníkov bližšie

29.03.2016 17:00

Bratislava, 18. marca 2016 - MAGNA po zatvorení balkánskej cesty presúva svoje aktivity z tranzitného tábora v Slavonskom Brode, Chorvátsko do oblastí v Sýrii a blízko sýrskych hraníc - tam, kde v súčasnosti ľudia utekajúci pred vojnou nemajú prístup k základnej zdravotnej starostlivosti. Už v najbližších týždňoch otvorí dlhodobú misiu v Libanone, odkiaľ ... viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Darkorbit

Darkorbit

Staň sa vesmírnym pilotom, znič nebezpečných votrelcov a plň napínavé misie!World of Warships

World of Warships

Vylepšuj svoju loď a priprav sa na vojnu s nepriateľmi v širokom oceáne!