Vianoce a všetko čo súvisí so sviatkami | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Vianoce

Potešiť na Vianoce nie je ťažké alebo ako vyčarovať vianočný úsmev na tvári?

13.12.2017 11:00

Vianoce: nádherné obdobie, ktoré väčšina z nás prežije v pokoji so svojou rodinou. Vianočné oplátky, med, kapustnica alebo šošovicová polievka, ryba a nekonečné debaty s tými, ktorých milujeme. To je to, na čo sa celý bežný rok tešíme. viac »

Viete, kto je to knihovert? Možno aj vy máte doma jedného! A týmto ho na Vianoce môžete urobiť šťastným!

Kolekcia Som knihovert

12.12.2017 13:00

Introvert alebo knihovert? Kto sú vaši najbližší? Či je jeden alebo druhý, je tu vysoká pravdepodobnosť, že miluje knihy. Tie odjakživa patria k najobľúbenejším vianočným darčekom. Ten pocit, keď si pod stromčekom nájdete svoju obľúbenú knihu (alebo ešte lepšie knihy), je na nezaplatenie. Poďte teda spolu s nami zistiť, akými črtami sa vyznačuje knihovert. :) viac »


Silvester z pohľadu psa: Dve VECI, ktoré mu dokážu pekelne znepríjemniť život

Silvester z pohľadu psa:

31.12.2016 05:00

BRATISLAVA - Silvestrovské oslavy sú predo dvermi. Možno vás ale prekvapí, že rovnako ako ľudia, ich vnímajú aj zvieratá. A to aj neželaným spôsobom. K nepohodliu našich domácich miláčikov pritom prispievame častokrát aj my sami. Ako sa tomu dá vyhnúť? viac »


Ste bez práce? Smutné Vianoce mať nemusíte: 4 tipy, ako prežiť sviatky ako nezamestnaný

Ste bez práce? Smutné

28.12.2016 07:10

BRATISLAVA - Vianoce môžu byť náročným obdobím pre nezamestnaných ľudí. Depresie, pocity smútku či bezradnosti sa objavujú u mnohých z nich. Hoci by bolo pekné veriť, že si pod stromčekom nájdu novú prácu, pravdepodobnosť je nízka. Je totiž len málo firiem, ktoré naberajú nových ľudí ku koncu roka. Je to aj váš prípad? Ako prežiť Vianoce, ak ste bez ... viac »


Skutočný poklad Slovenska na FOTO: Dedičstvo našich predkov pomaly umiera

Skutočný poklad Slovenska na
Foto

28.12.2016 00:01

BRATISLAVA - Slovenská kultúra je nie len krásna a dych vyrážajúca. Skrýva v sebe aj zaujímavosti, o ktorých vie len nadšenec alebo študovaný človek. Nazreli sme preto do tajomstiev krojov, ich významu a funkcií. Odkryjeme vám aspoň malú časť našej slovenskej pýchy. viac »


Túžite po úspechu v novom roku? Toto je 8 vecí, ktoré by ste mali začať robiť už teraz

Túžite po úspechu v

27.12.2016 12:00

BRATISLAVA - Možno aj vy vnímate príchod vianočných sviatkov ako čas, kedy si môžete užívať voľno, relax a odpočinok od práce. Ak plánujete sviatky využiť takto, je to dobrý plán – ale len čiastočne. Okrem toho by ste totiž mali robiť aj niečo iné – niekoľko produktívnych činností, ktoré vám aj počas sviatočných sviatkov pomôžu posunúť ďalej. Viete, ktoré to sú? viac »


VIDEO Záhadný humanoid z Ruska: Aljošenko sa objavil u Tamary, mimozemský pôvod?!

VIDEO Záhadný humanoid z
FotoVideo

27.12.2016 11:56

BRATISLAVA - Prípad záhadného Aljošenka zasiahol pred rokmi celé Rusko. Je aktuálny prakticky do dnes, pretože relevantné vysvetlenie jeho existencie stále neexistuje. Prinášame vám neuveriteľný príbeh, ktorý rozpovedali očití svedkovia. Tajomného tvora videli a jeho existencia je veľkou záhadou. viac »


Zo sviatkov môže byť katastrofa: Najbizarnejšie vianočné a silvestrovské nehody Slovákov

Zo sviatkov môže byť

26.12.2016 20:00

BRATISLAVA – Vianoce sú skutočne sviatkami pokoja. Dokazujú to aj štatistiky poisťovne Allianz. Podobné závery platia aj pre koniec roka. Paradoxom však je, že nehody, ktoré sa udejú cez sviatky, sú obyčajne kurióznejšie ako inokedy. Prinášame vám výber tých najbizarnejších. viac »


TOP extrémy počasia na Slovensku počas Vianoc aj absolútny rekord na Lomničáku

TOP extrémy počasia na
Foto

26.12.2016 14:00

BRATISLAVA - Aj keď sa zdá, že počasie štrajkuje na Vianoce len počas posledných rokov, meteorologické výkyvy sa častokrát objavovali aj v minulosti. Dokazujú to merania Slovenského hydrometeorologického ústavu. Vedeli ste napríklad, že na Lomničáku padol absolútny rekord? viac »


Čo všetko sa stalo na Štedrý deň: Krásne radosti, ale aj veľká tragédia v Československu

Čo všetko sa stalo

25.12.2016 18:00

BRATISLAVA - 24. decembra oslavujeme Vianoce, no vedzte, že v tento deň sa v minulosti stalo mnoho zaujímavých, ale aj nešťastných udalostí. Tak napríklad prvýkrát verejne zaznela najkrajšia vianočná koleda, ale v Československu v roku 1953 naopak zavládol obrovský smútok. viac »


Slováci prehovorili o tom, čo by urobili, keby vyhrali v lotérii: Tie ODPOVEDE pobavia aj zarazia

Slováci prehovorili o tom,

25.12.2016 10:59

BRATISLAVA - Každý z nás určite aspoň raz v živote rozmýšľal nad tým, čo by spravil, keby sa dostal k obrovskému obnosu peňazí. Väčšine sa to zrejme nikdy nestane, no snívať zato môžeme. Slovákov sme sa teda opýtali, čo by urobili, keby vyhrali v lotérii desať miliónov eur. Vyhrala jednoznačne pragmatickosť, no našli sa aj vskutku originálne nápady. viac »


Najstaršia vianočná pohľadnica na svete: FOTO Predávali ju za babku, dnes má hodnotu auta

Najstaršia vianočná pohľadnica na
Foto

25.12.2016 09:00

LONDÝN – V archíve britského Poštového múzea sa nachádza najstaršia vianočná pohľadnica na svete. Odoslaná bola pred 173 rokmi, v čase, keď posielanie vianočných pozdravov ešte nebolo v móde. Dostať vianočný pozdrav muselo byť pre adresáta obrovským prekvapením. viac »


Mrazivé tajomstvo sochy slávneho Andersena: Najsmutnejšia rozprávka sa zrodila v Bratislave

Mrazivé tajomstvo sochy slávneho

25.12.2016 00:01

BRATISLAVA – Socha Hansa Christiana Andersena od Tibora Bartfaya je obľúbenou turistickou zastávkou na Hviezdoslavovom námestí. Málokto však vie, že sa k jej vzniku viaže smutná legenda. Na spisovateľa , ktorý kedysi navštívil Bratislavu, tu hlboko zapôsobilo stretnutie s malým dievčatkom. viac »


Na tieto ľudové piesne Slováci nikdy nezabudnú: Vianočné koledy, pri ktorých srdce pookrieva

Na tieto ľudové piesne
Video

24.12.2016 18:00

BRATISLAVA – Okrem slávnej Tichej noci poznali naši predkovia desiatky pekných vianočných kolied. Zaspomínajte si s nami na kultúrne dedičstvo, ktoré je v rázovitých oblastiach Slovenska dodnes živé. Vybrali sme tie najzvučnejšie vianočné koledy. viac »


Najkrajšie tradície majú dávne korene: Neodmysliteľné symboly Vianoc a ich význam

Najkrajšie tradície majú dávne

24.12.2016 16:00

BRATISLAVA - Prežívame najkrajšie sviatky roka. V rodinách panuje pokoj, láska a dobrá nálada. K symbolom Vianoc neodmysliteľne patrí typické jedlo či zdobenie stromčeka. Aj keď ich každoročne používame, častokrát netušíme, čo jednotlivé symboly znamenajú O najkrajších kresťanských sviatkoch a symboloch nám porozprával uznávaný bratislavský historik, ... viac »


Nie večierky, ani nákupné poukážky: Tento vianočný darček chcú zamestnanci od svojich zamestnávateľov

Nie večierky, ani nákupné

24.12.2016 13:00

BRATISLAVA - Patríte aj vy medzi tých šťastlivcov, na ktorých zamestnávateľ myslí s blížiacimi sa Vianocami? Niektoré spoločnosti pre svojich zamestnancov chystajú darčekové poukážky, odmeny, večierky, oblečenie či vianočné kolekcie. Len málokedy však o vianočnom darčeku môžu rozhodnúť samotní zamestnanci. Čo by si však vybrali, ak by mali takú možnosť? ... viac »


Vianočnú pieseň Tichá noc, svätá noc pozná celý svet: S jej vznikom súvisí zaujímavá príhoda

Vianočnú pieseň Tichá noc,

24.12.2016 12:00

BRATISLAVA – Najznámejšia vianočná koleda Tichá noc, svätá noc je každoročne neodmysliteľnou súčasťou najkrajších sviatkov v roku. Prvýkrát zaznela na Vianoce v roku 1818 v kostole sv. Mikuláša v rakúskom Oberndorfe. Medzičasom ju preložili do 300 jazykov a spieva sa na všetkých kontinentoch. viac »


Vianoce sú pekne divným sviatkom: Pozrite si 6 najzvláštnejších tradícií od susedov aj zo sveta

Ilustračné foto

24.12.2016 11:00

BRATISLAVA - #Slovensko má množstvo krásnych vianočných tradícií, nad ktorými sa dnes už ani nezamýšľame. Napriek tomu by vo svete mohli vyzerať viac, ako len divne. Podobne to funguje aj naopak – keď sa pozrieme na tradície, ktoré sú vo svete normálne, neveriacky krútime hlavou. Vybrali sme pre vás šesť pekne zvláštnych vianočných zvykov zo sveta. viac »


Odmena pre väzňov: Takmer 200 odsúdených by malo stráviť Vianoce so svojimi blízkymi

Ilustračné foto

24.12.2016 10:00

BRATISLAVA - Približne 186 odsúdených by malo tohtoročné vianočné a novoročné sviatky stráviť so svojimi blízkymi a nie vo väzení. viac »


Rady slovenských vedcov: Pri vianočnom pečení vznikajú nebezpečné látky, takto sa ich zbavíte

Rady slovenských vedcov: Pri

24.12.2016 10:00

BRATISLAVA - Niektoré nebezpečné látky možno z potravín odstrániť jednoducho. Stačí zmeniť spôsob prípravy. Vedci zo Slovenskej technickej univerzity hľadajú cesty, ako odstrániť škodliviny, ktoré vznikajú pri pečení, vyprážaní či pri údení. viac »


Vianočná klasika: Navštívte miesta, kde sa nakrúcali najobľúbenejšie rozprávky

Vianočná klasika: Navštívte miesta,

24.12.2016 08:44

Vianoce – to nie je len stretnutie s blízkymi, dobré jedlo a darčeky. Už od detstva si najkrajšie sviatky roka nevieme predstaviť bez niektorých filmov a rozprávok. My sme sa vybrali v stopách ich hrdinov a vypátrali, kde sa nakrúcala Popoluška, Perinbaba a Mrázik. viac »


Najčítanejšie články