Komentáre k aktuálnym témam | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Komentáre

ROZHOVOR Érsek o D4 R7: Na stavbe sú látky, ktoré tam nemajú čo robiť. Dal som ultimátum

17.07.2019 09:29

BRATISLAVA – Keď v roku 2016 poklepali základný kameň nultého obchvatu, nikto nečakal problémy, ktorým dnes výstavba čelí. Diaľnicu, ktorá má v prvom rade odbremeniť hlavné mesto, už vyše roka sprevádza kritika a dokonca aj policajné vyšetrovanie. Na samotnú stavbu D4 R7 nabehli počas posledných mesiacov viacerí kontrolóri a kvôli podozreniam z kontaminácie ... viac »

EXKLUZÍVNY PRIESKUM Vyhrala kandidátka internetu: Trend sily sociálnych sietí sa opäť potvrdil

Víťazka Zuzana Čaputová môže

01.04.2019 08:30

BRATISLAVA – Prezidentské voľby sú za nami a už niekoľko hodín poznáme víťazku. Samotnému volebnému dňu však predchádzala niekoľkomesačná kampaň. Neboli to len bilbordy, kampaňovalo sa aj na internete. Práve odtiaľ podľa exkluzívneho prieskumu pre Zoznam.sk množstvo ľudí čerpá informácie aj o politike. Nie každý tam však má potenciál zaujať. Práve internet ... viac »


VÝSLEDKY VOLIEB Slováci prepísali dejiny. Čaputová bude prvou ženou v prezidentskom paláci

VÝSLEDKY VOLIEB Slováci prepísali

31.03.2019 11:40

BRATISLAVA – Slováci rozhodli a prepísali politické dejiny. Prezidentský palác dobyla po prvýkrát v histórii našej krajiny žena. Ešte donedávna neznáma advokátka a aktivistka Zuzana Čaputová dokázala presvedčiť väčšiu časť voličov ako profesionálny diplomat Maroš Šefčovič. Súčasného prezidenta Andreja Kisku vo funkcii vystrieda 15.júna tohto roka. viac »


Kiska má po prezidentských voľbách povedať, čo ďalej. V hre je aj Radičová

Kiska má po prezidentských

29.03.2019 15:15

BRATISLAVA – O čom sa šepká už dlhšiu dobu, by sa malo čoskoro stať realitou. Na scéne by sa mal objaviť nový politický subjekt, za ktorým bude stáť súčasný prezident Andrej Kiska. Ten svoje politické plány sľubuje objasniť už od jesene minulého roka. Podľa informácií Glob.sk z prostredia politických kuloárov rokovania o podobe novej politickej strany ... viac »


Škandál s výstavbou D4R7 siaha až na Okresný úrad v Bratislave. Vydávali nelegálne povolenia

Škandál s výstavbou D4R7

29.03.2019 08:15

BRATISLAVA – Škandál okolo výstavby D4R7 naberá obrovské rozmery. Včerajšou policajnou akciou zameranou voči konkrétnym podnikateľom sa vyšetrovanie nekončí. Podľa informácií Glob.sk prípad siaha aj na Okresný úrad v Bratislave, ktorý sa už jednou korupčnou kauzou neslávne preslávil. Celý biznis okolo výstavby diaľničného obchvatu by totiž bez úradných ... viac »


VEĽKÁ RAZIA Polícia zasahuje v súvislosti s D4R7: V hre je zastavenie výstavby

VEĽKÁ RAZIA Polícia zasahuje

28.03.2019 07:10

BRATISLAVA – Kauza problematickej výstavby D4R7 naberá na obrátkach. Polícia sa preto rozhodla konať. Podľa informácií Glob.sk v týchto chvíľach vykonáva na území Bratislavy a v jej okolí veľkú akciu. Policajné komando nabehlo v skorých ranných hodinách k podnikateľom, ktorí stoja za výstavbou diaľničného obchvatu. Na mušku si vzali aj firmy, ktoré na D4R7 pracujú. viac »


Pellegrini je rok premiérom. Viac ľudský, no stále pod vplyvom Fica

Pellegrini je rok premiérom.

24.03.2019 12:10

BRATISLAVA – Lepší vzťah s médiámi či prezidentskou kanceláriou aj vyhranenie sa voči vlastným. V piatok 22. marca 2019 uplynul presne rok od vymenovania staronovej vlády na čele s Petrom Pellegrinim. Nový premiér priniesol nový spôsob komunikácie a zhostil sa úlohy nášho lídra v Európe aj vo svete. Na strane druhej jeho pôsobenie opäť potvrdzuje, akým ... viac »


Po ťažkom zákroku dva dni na chodbe: Rodina zosnulej rozpovedala celý príbeh z levickej nemocnice

Po ťažkom zákroku dva

22.03.2019 12:15

BRATISLAVA - Kauza nemocnice v Leviciach pokračuje. Rodina Evy, ktorú nechal personál po ťažkej operácií ležať na chodbe, sa rozhodla brániť. Glob.sk vám prináša príbeh ženy, ktorá svoje posledné chvíle strávila v nedôstojných podmienkach v levickej nemocnici. Pacienka napokon zomrela. viac »


Škandál so zneužívaním detí kňazmi sa rozrastá: V USA prvýkrát obžalovali celú diecézu

Škandál so zneužívaním detí

20.03.2019 14:50

WHEELING/BRATISLAVA - Škandál so zneužívaním detí zástupcami katolíckej cirkvi naberá obludné rozmery. V USA sa objavilo nové podozrenie v zariadeniach katolíckej cirkvi. Generálny prokurátor amerického štátu Západná Virgínia podal prvýkrát žalobu na celú diecézu Wheeling-Charleston a na bývalého biskupa Michaela Bransfielda. Oznámili to miestne úrady. viac »


Odsúdený Bašternák je stále v Bratislave

Odsúdený Bašternák je stále

18.03.2019 18:05

BRATISLAVA – Ladislav Bašternák stále nevie, kde strávi najbližších 5 rokov. Po tom, čo ho bratislavský krajský súd definitívne poslal za mreže sa sám prihlásil v Justičnom paláci. Podľa informácií Glob.sk sa podnikateľ stále nachádza v hlavnom meste. Bašternáka ešte vo štvrtok trojčlenný senát odsúdil za trestný čin krátenia dane a poistného. viac »


PREZIDENTSKÁ ANKETA Aký postoj zastáva Šefčovič v otázke interupcií?

PREZIDENTSKÁ ANKETA Aký postoj

13.03.2019 09:45

BRATISLAVA – Prezidentské voľby sa nezadržateľne blížia. Kampaň trinástich kandidátov vrcholí a majú tak posledné možnosti na to, aby presvedčili čo najviac občanov o svojej kvalite. Moratórium už o pár hodín ukončí politické diskusie a reklamu, ktoré zaplavili sociálne sieti a média. Pre občanov je však dôležitá nielen kvalifikácia či vzdelanie, ale ... viac »


Obrovská tragédia: Pád etiópskeho lietadla nikto neprežil, na palube zahynula rodina poslanca Hrnka

Obrovská tragédia: Pád etiópskeho

10.03.2019 16:23

ADDIS ABEBA - Lietadlo smerujúce z etiópskej metropoly Addis Abeba do metropoly Kene Nairobi sa v nedeľu ráno zo zatiaľ neznámych príčin zrútilo. Haváriu neprežil ani jeden pasažier – medzi nimi štyria Slováci. O nešťastí informoval úrad etiópskeho premiéra. Lietadlo typu Boeing 737 patrilo leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines. viac »


PREZIDENTSKÁ ANKETA Ako by postupoval v prípade Ústavného súdu Bugár?

PREZIDENTSKÁ ANKETA Ako by

10.03.2019 10:20

BRATISLAVA – Prezidentská kampaň vrcholí. Kandidátom ostáva už len pár dní, počas ktorých môžu ešte zabojovať o hlasy voličov. Každý z nich zvolil počas posledných týždňov svoj spôsob, ako osloviť ľudí a presvedčiť ich. Sociálne siete boli plné politickej reklamy, média diskusií. O tom, kto získa prezidentský palác rozhoduje nielen politické nastavenie ... viac »


Odborník hodnotí prezidentské prieskumy: Dnes neodzrkadľujú realitu

Odborník hodnotí prezidentské prieskumy:

01.03.2019 15:05

BRATISLAVA - Slováci si budú už o dva týždne voliť prezidenta. Prieskumné agentúry masírujú posledné dni verejnú mienku číslami, ktoré majú ukazovať podporu jednotlivým kandidátom. To, akým spôsobom dokázala narásť a dokonca preskočiť všetkých svojich súperov Zuzana Čaputová, je podľa odborníkov nevídané. Na konci dňa totiž môže byť ešte všetko inak. ... viac »


Slováci makajú, na mzdách sa to však neodzrkadľuje

Slováci makajú, na mzdách

01.03.2019 10:00

BRATISLAVA – Občianske združenie Pracujúca chudoba vyráža opäť do boja. Tentokrát si na mušku zobrali nespravodlivé prerozdeľovanie miezd slovenských zamestnancov. Napriek tomu, že produktivita našej práce je vyššia ako u našich susedov, naše mzdy sú v porovnaní s nimi stále nízke. Ako je to možné? viac »


EXKLUZÍVNY PRIESKUM: Mistríkove hlasy nepripadnú len Čaputovej: Časť pôjde aj Smeru

EXKLUZÍVNY PRIESKUM: Mistríkove hlasy

27.02.2019 16:55

BRATISLAVA – Po tom, ako sa včera Robert Mistrík vzdal kandidatúry v blížiacich sa prezidentských voľbách, sa začalo hovoriť okrem iného o tom, kto si rozdelí jeho hlasy. Zuzana Čaputová, ktorú on sám podporil, môže byť totiž pre časť jeho voličov príliš liberálna. Hlasy, ktoré by dostal Mistrík tak môžu byť rozptýlené medzi viacerých kandidátov. Ukazujú ... viac »


Kažimír si svoj odchod z ministerstva rozmyslel: NBS v piatok nového šéfa nedostane

Peter Kažimír

27.02.2019 12:00

BRATISLAVA - Výmena guvernéra Národnej banky Slovenska sa skomplikovala a inštitúcia bude od piatku bez nového šéfa. A to aj napriek tomu, že parlament zvolil nového guvernéra už v decembri minulého roka. Podľa informácií Glob.sk Peter Kažimír nechce vo funkcii ministra financií ešte skončiť. Viceguvernéra banka nateraz dokonca nedostane vôbec. viac »


Francúzsko sa búri: Z matky a otca sa má na školách stať rodič 1 a 2

Francúzsko sa búri: Z

22.02.2019 12:45

PARÍŽ/BRATISLAVA - Návrh zákona, ktorý chce zrušiť označenia “matka” a “otec” z verejných škôl, vyvolal vo Francúzsku vlnu pobúrenia. Reforma s názvom “Škola dôvery” predpokladá, že sa má v budúcnosti v školských formulároch brať ohľad na páry rovnakého pohlavia a má sa zaviesť označenie “rodič 1” a “rodič 2”. Najmä v pravicovom spektre strán narazil návrh na odpor. viac »


Umelecká obec reaguje rok po: Bola to vražda z arogancie všemocných

Umelecká obec reaguje rok

21.02.2019 14:36

BRATISLAVA – Slovenskom presne pred rokom otriaslo kruté zbavenie sa novinára. Brutálnym spôsobom boli zavraždení investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová. Kuciak pracoval na korupčných škandáloch, čo sa mu zrejme stalo osudným. Ohavný čin rozdúchal vášne aj medzi umelcami. Krajina nie je nikomu z nich ľahostajná. viac »


VIEME PRVÍ Smer rozhodol: Beňová bude líderkou na eurokandidátke

Monika Beňová bude hlavnou

19.02.2019 14:25

BRATISLAVA - Tak toto nikto nečakal. Smer-SD rozhodol o tom, ako bude vyzerať ich kandidátka do Európskeho parlamentu. Podľa informácií Glob.sk urobila strana šokojúce rozhodnutie. Líderkou kandidátky bude dlhoročná europoslankyňa Monika Beňová. Tá sedí v Bruseli od roku 2004. Smer bude o kandidátke informovať ešte dnes popoludní. viac »


Mayovej dôverník sa preriekol v bare. Prezradil, aké má premiérka plány s brexitom

Britská premiérka Theresa Mayová

14.02.2019 12:15

LONDÝN/BRATISLAVA – Britskému redaktorovi televízie ITV Agnusovi Walkerovi sa podaril v pondelok večer poriadny úlovok. V hotelovom bare si náhodne vypočul rozhovor hlavného britského vyjednávača pre brexit Ollyho Robbinsa s ďalšími osobami. A dozvedel sa naozaj zaujímavé veci. viac »


Najčítanejšie články