Komentáre k aktuálnym témam | Topky.sk
Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Komentáre

Kuriozita vo svete stávkovania. Šťastena sa zrejme cez týždeň usadila na jednom mieste

07.09.2020 08:45

KOŠICE - Šťastná náhoda. V strede týždňa padol v „malom lote" ďalší jackpot, ktorý bol rozdelený na dve výhry v prvom poradí. A to dosť kuriózne.    viac »

ROZHOVOR Sociálny pracovník: Ľuďom na ulici peniaze nedávajte. Neviete, kde ich minú

ROZHOVOR Sociálny pracovník: Ľuďom

21.05.2019 12:54

BRATISLAVA – Pomáha ľuďom bez domova vrátiť sa späť do života. Sociálny pracovník Marián Kolouch pracuje v Nocľahárni svätého Vincenta de Paula viac ako dva roky. Vie pomôcť prakticky so všetkým, či už ide o dôchodky, sociálne dávky či prácu. Počas svojej kariéry sa stretol so smutnými aj inšpiratívnymi príbehmi. V rozhovore pre Glob.sk vyvrátil stereotypné... viac »


Volkswagen chce v Bratislave vyrábať nový elektromobil. Kvôli lacnej pracovnej sile

Volkswagen chce v Bratislave

20.05.2019 20:10

BRATISLAVA – Automobilka Volkswagen plánuje vyrábať nový malý elektromobil. Jeho cena by mala byť podstatne nižšia ako u iných modelov. A práve to donútilo koncern zmeniť plány. Namiesto v nemeckom Emdene by sa mal nový automobil vyrábať v Bratislave. viac »


Zúfalá babka bojuje o odškodné pre svoje osirelé vnúčatá. Zatiaľ však márne

Zúfalá babka bojuje o

17.05.2019 19:00

TRNOVEC NAD VÁHOM – Dočkajú sa niekedy odškodného? Tragédia, po ktorej v osudný 1. máj 2012 zostali v Trnovci nad Váhom deti bez rodičov, nemá ani po siedmich rokoch koniec. Vodič, ktorý spôsobil smrteľnú nehodu síce už pozná svoj trest, dve siroty po nebohých manželoch Michalovi († 33) a Ibolyi († 38) však ešte stále nemajú peniaze, o ktoré sa spolu... viac »


ROZHOVOR Odborník IT o škandále Microsoftu: Súťaž na licencie by sa mala zrušiť

ROZHOVOR Odborník IT o

16.05.2019 13:20

BRATISLAVA - Na konci roka 2017 skončila zmluva štátu s Microsoftom. Doteraz nemá uzavretú novú. Tender v hodnote 48 miliónov eur bez DPH, ktorý na nové licencie Microsoftu vypísalo ministerstvo financií stále prešetruje Úrad pre verejné obstarávanie. V zákulisí sa šepká, že vyšetrovanie sa blíži ku koncu. Glob.sk sa rozprával s Ľuborom Illekom, ktorý... viac »


ROZHOVOR Sulík o nových politických subjektoch: Stojí za nimi jedna skupina podnikateľov

Richard Sulík

15.05.2019 11:30

BRATISLAVA – Jeho strana bola dlho lídrom opozície. Dnes sa ňu doťahujú nováčikovia z Progresívneho Slovenska ale aj strana Mariana Kotlebu. Práve vznik nových strán na pravej strane vníma ako jeden z dôvodov, prečo extrém rastie. Progresívcov, ale aj prezidenta Andreja Kisku dnes vníma ako rozbíjačov pravice. O aktuálnej politickej situácii, európskej... viac »


V okolí Ficovho rodiska prebehli divné tendre. Vyhral ich jeho “smerák” a obce na to doplatili

V okolí Ficovho rodiska

13.05.2019 16:57

NITRA/HRUŠOVANY – „Správni“ ľudia dostávajú „správne“ zákazky. Svoje by o tom vedel rozprávať podnikateľ z Hrušovian v topoľčianskom okrese Peter Hazucha, ktorý ešte ako obecný poslanec za vládnu stranu Smer-SD, získal v obciach v okrese Topoľčany rôzne eurofondové zákazky. Nezisková organizácia Transparency International Slovensko však zistila, že... viac »


EXKLUZÍVNE Zápas očami Žigmunda PÁLFFYHO: Prehrali ho útočníci a vylúčenia

EXKLUZÍVNE Zápas očami Žigmunda

12.05.2019 06:45

BRATISLAVA – Po víťazstve prehra. Slovensko má za sebou druhý zápas na hokejovom šampionáte. Rýchlu a bezchybnú hru sme však tentokrát nezopakovali. Po úspechu s Američanmi, sme utŕžili prehru s Fínskom 4:2. Súpera sme častejšie púšťali do nášho obranného pásma a čelili sme zbytočným oslabeniam. Pre Glob.sk aj dnes zhodnotil zápas našich hráčov legendárny... viac »


ROZHOVOR Hrozivé slová klimatológa: Ak sa stane toto, civilizácia skončí

Klimatológ Pavel Matejovič varuje

10.05.2019 15:00

BRATISLAVA - Naša planéta sa neustále otepľuje. Existuje o tom množstvo vedeckých dôkazov. Aj tak však existujú ľudia, ktorí vplyv ľudského konania na stav klímy zanovito odmietajú. Medzi známych skeptikov v tomto smere patrí napríklad český exprezident Václav Klaus. Aká je ale pravda? Hrozí ľudstvu pri súčasnom trende zánik? Čo musíme urobiť, aby sa situácia zlepšila? viac »


EXKLUZÍVNE Mama najznámejšieho väzňa Behana prehovorila k záhadnému zmiznutiu podnikateľky

EXKLUZÍVNE Mama najznámejšieho väzňa

09.05.2019 19:10

OSTROV – Jeden z najznámejších slovenských väzňov – Ľubomír Behan, ktorý sa preslávil útekom z leopoldovskej basy, lieta vo veľkom probléme. Má ním byť záhadné zmiznutie podnikateľky Jany Svobodovej (†46), ktorú nevedia nájsť už takmer štyri roky. Spolu s ním z únosu a aj z vraždy podozrievajú českí policajti aj Mareka Potočeka. Glob.sk navštívil mamu... viac »


ROZHOVOR Gönci o zákazoch reprezentovať: Je to, akoby športovca obvinili z vraždy

Jozef Gönci

03.05.2019 10:00

BRATISLAVA - Je vo funkcii len niekoľko mesiacov. Patrí medzi úzky okruh tých, čo majú skúsenosť so športom po všetkých jeho stránkach. Najskôr ako reprezentant, neskôr ako tréner a nakoniec ako športový funkcionár. Dnes má na starosti šport z pozície štátneho tajomníka na ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu. S Jozefom Göncim sa Glob.sk rozprával... viac »


Zásadný zvrat v prípade smrti Sebastiánka (†3) v nemocnici. Dve lekárky opäť obvinili!

Zásadný zvrat v prípade

02.05.2019 18:20

NITRA – Zdá sa, že zdravotnícky personál detského oddelenia nitrianskej nemocnice, ktorý podľa príbuzných malého Sebastiánka Z. (†3) spôsobil smrť ich milovaného chlapčeka, má opäť vážny problém. Prokuratúra totiž opäť obvinila dve lekárky, ktoré pred časom zbavili obvinenia z prečinu usmrtenia. viac »


EXKLUZÍVNE Slovensko bude mať nový súd. Bude riešiť športové spory

https://glob.zoznam.sk

02.05.2019 09:30

BRATISLAVA - Prípady sestier Fialkových či najnovší prípad zo synchronizovaného plávania Viktórie Reichovej a Natálie Pivarčiovej, o ktorom Glob.sk informoval ako prvý, sa môžu stať minulosťou. V exkluzívnom rozhovore nám štátny tajomník pre šport na ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) Jozef Gönci okrem iného prezradil, čo chystá ... viac »


EXKLUZÍVNY PRIESKUM Slováci chcú poznať mzdy kolegov. Bez ohľadu na to, koho volia

EXKLUZÍVNY PRIESKUM Slováci chcú

01.05.2019 09:20

BRATISLAVA – Vyššia minimálna mzda či milionárska daň. Aj toto pravdepodobne budú témy parlamentných volieb 2020. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry MVK, ktorý bol vypracovaný pre Zoznam.sk. Vyplýva z neho, že ľudia na Slovensku chcú vo veľkej miere štát, ktorý sa postará o isté sociálne opatrenia. K mnohým pritom inklinujú aj voliči strán... viac »


Škandál Microsoftu na bratislavskej župe naberá na obrátkach: V hre sú podozrenia z podvodov

Škandál Microsoftu na bratislavskej

29.04.2019 19:15

BRATISLAVA - Kauza schránkových firiem, cez ktoré mal Microsoft dodávať služby Bratislavskému samosprávnemu kraju (BSK), nie je stále na konci. Sedem mesiacov po tom, ako Glob.sk o kauze písal, je prípad stále otvorený a vyšetruje sa. Podľa našich informácií medzi čudesné praktiky, ktoré sa na župe diali za bývalého vedenia, patrí aj divné správanie... viac »


Komentár Richarda Sulíka: Pozor na kamošov, pani Čaputová

Richard Sulík

29.04.2019 13:15

BRATISLAVA – Francúzsky prezident Emanuel Macron chce s novou slovenskou prezidentkou reformovať Európsku úniu. Niektorí „proeurópski“ naladení politici sú však tak zaslepení, že sú schopní sadnúť na lep vzletným frázam iných „proeurópskych“ politikov a pritom zabudnúť na záujmy vlastnej krajiny. viac »


ŠKANDÁL POKRAČUJE Plavecká federácia trestá najväčšie talenty. Dopláca na to Slovensko

ŠKANDÁL POKRAČUJE Plavecká federácia

25.04.2019 09:12

BRATISLAVA – Sú medzi najlepšími akvabelami na Slovensku, ale nemôžu reprezentovať. Slovenská plavecká federácia (SPF) odsunula v synchronizovanom plávaní okrem Viktórie Reichovej na druhú koľaj aj Natáliu Pivarčiovú. Tej sa podarilo dosiahnuť jedno z najlepších umiestnení pre Slovensko, a to 11.miesto v sólovej zostave na Majstrovstvách Európy v Belehrade v roku 2017. viac »


ROZHOVOR Beňová otvorene o Smere: Pellegrini s Ficom behať nechodí

ROZHOVOR Beňová otvorene o

23.04.2019 08:45

BRATISLAVA – Posledný rok zaznievala z jej úst kritika do vlastných radov. Nebála sa povedať, čo si myslí o politike strany, ktorú roky zastupuje v zahraničí a hovorí to otvorene stále. K personálnym zmenám by však mala podľa nej strana pristúpiť po vnútornej debate, nie na základe tlaku zvonku. Napriek tomu, že ju Robert Fico v minulosti takmer vyštval... viac »


Veľká noc sa bez nich nezaobíde. 7 vecí, ktoré ste o vajíčkach nevedeli

Veľká noc sa bez

20.04.2019 15:00

BRATISLAVA – Vedeli ste, že peruánske sliepky znášajú modré vajíčka? Alebo to, ako dlho sa varí pštrosie vajce natvrdo? Prečítajte si sedem bizarných a vtipných zaujímavostí o vajíčkach viac »


EXKLUZÍVNE Manželka zosnulého exposlanca Gauliedera prehovorila: O politike, vyšetrovaní aj veľkých plánoch

EXKLUZÍVNE Manželka zosnulého exposlanca

18.04.2019 15:40

GALANTA - Zrejme si ešte každý spomenie na tragickú smrť bývalého poslanca Národnej rady a tiež poslanca galantského mestského zastupiteľstva Františka Gauliedera (†66) z 25. marca 2017, ktorá otriasla celým Slovenskom. Po jeho smrti sa v Galante diali zaujímavé veci nielen v spojitosti s kauzami, na ktoré on sám poukazoval, ale naostatok i v jeho ... viac »


ŠKANDÁL Je majsterkou, ale zväz jej nedovolí reprezentovať. Príbeh Fialkových sa opakuje

ŠKANDÁL Je majsterkou, ale

17.04.2019 09:03

BRATISLAVA - Má len 17 rokov, ale je jednou z najtalentovanejších pretekárok v synchronizovanom plávaní, ktoré Slovensko má. Viktória Reichová je ľudovo povedané akvabela a najlepšie za ňu hovoria jej individuálne ale aj tímové výsledky. Je viacnásobná majsterka Slovenska a keď môže, zbiera úspechy aj v zahraničí. No možnosť reprezentovať Slovensko... viac »


Najčítanejšie články