Komentáre k aktuálnym témam | Topky.sk
Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Komentáre

Kuriozita vo svete stávkovania. Šťastena sa zrejme cez týždeň usadila na jednom mieste

07.09.2020 08:45

KOŠICE - Šťastná náhoda. V strede týždňa padol v „malom lote" ďalší jackpot, ktorý bol rozdelený na dve výhry v prvom poradí. A to dosť kuriózne.    viac »

MIMORIADNE V Smere padol verdikt. Jednotkou na kandidátke bude Pellegrini

Peter Pellegrini

23.09.2019 13:10

BRATISLAVA – Je rozhodnuté. Premiér Peter Pellegrini povedie Smer-SD do parlamentných volieb ako líder. Podľa informácií Glob.sk dohoda padla na minulotýždňovom stretnutí predsedu vlády s predsedom strany Robertom Ficom. Najmocnejší muži Smeru si dohodli podmienky ďalšej spolupráce aj to, ako bude vyzerať kandidátka strany. Svoje rozhodnutie chcú oznámiť... viac »


ROZHOVOR Bugár o novej ére politikov: Beblavý už chodí a núka funkcie v polícii

Béla Bugár

23.09.2019 09:30

BRATISLAVA – Len päť mesiacov pred parlamentnými voľbami stratila koalícia väčšinu. Z klubu Most-Híd odišli dvaja poslanci, ktorí sa do parlamentu dostali na kandidátke strany Sieť. Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová dnes už ohlásili vstup do ďalšej strany – Dobrá voľba Tomáša Druckera. Týmto krokom vraj ukázali svoje pomýlené hodnoty. Za ich odchodom... viac »


ROZHOVOR Krajcer o dianí v SaS: Galko je intrigán, ktorý strane škodí. Sulík musí urobiť rýchly rez

Daniel Krajcer

20.09.2019 13:00

BRATISLAVA – V roku 2011 vyhodil ako minister kultúry z tlačového zákona z dielne Marka Maďariča právo na odpoveď určené politikom. Dnes vládny Smer-SD tento inštitút do zákona vrátil. Podľa neho ide o dôsledok vojny, ktorú vedie Robert Fico s novinármi už dlhodobo. Právo na odpoveď je však podľa neho nezmysel, vyriešiť by sa radšej malo mediálne online... viac »


MIMORIADNE Pellegrini na koberčeku u Fica: Rozhoduje sa o jeho budúcnosti

MIMORIADNE Pellegrini na koberčeku

19.09.2019 11:05

BRATISLAVA - Politická scéna sa otriasa v základoch. Krátko pred voľbami sa preskupujú politické sily. Jednotlivé strany čelia vnútrostraníckym problémom. Rozkol sa nevyhýba ani stále najsilnejšej politickej strane Smer-SD. Rozdielne názory premiéra Petra Pellegriniho s jeho straníckym šéfom Robertom Ficom je vídať stále častejšie. Podľa informácií... viac »


Obrovský prevrat v boji s rakovinou: Vedci tvrdia, že zlato je účinnejšie ako bežná liečba

Obrovský prevrat v boji

18.09.2019 18:00

MELBOURNE - Austrálski vedci predpovedajú “zlatú” budúcnosť v personalizovanej liečbe rakoviny. Vyvinuli molekuly na báze zlata, ktoré cielene útočia na rakovinové bunky a majú menej nežiaducich účinkov v porovnaní s chemoterapeutikami. viac »


Rodičia sa proti obedom “zadarmo” búria. Platiť za ne musia aj tak a nožom na krku sú aj nereálne požiadavky

Rodičia sa proti obedom

17.09.2019 17:00

BRATISLAVA – O tom, že obedy zadarmo nie sú zadarmo, už všetci dávno vieme. Novinka, o ktorej sme v prípravnej fáze počúvali oslavné ódy, sa v praxi tak ružovo nejaví. Práve naopak, spôsobila v školách chaos, stres a paniku. Za obedy ,,zadarmo” rodičia musia stále doplácať a vedúce školských jedální majú čo vysvetľovať. Redakcia Glob.sk sa obrátila... viac »


ROZHOVOR Kiska na rovinu: Smer naďalej riadi políciu a Fico tento štát

Andrej Kiska

13.09.2019 14:30

BRATISLAVA – Do najvyššej ústavnej funkcie v štáte nastupoval ako politický nováčik. Po piatich rokoch sa ju rozhodol vymeniť za stranícku politiku. Teraz zakladá svoju vlastnú stranu, v ktorej chce byť predsedom a pripravuje sa na jej prvý snem. Spoluprácu s mimoparlamentnými opozičnými stranami víta, rozšíriť ju ale chce aj o časť tej parlamentnej... viac »


ROZHOVOR Kiššová o situácii v SaS: Platformu sme založili, pretože nám začali odchádzať členovia

ROZHOVOR Kiššová o situácii

10.09.2019 12:00

BRATISLAVA – Na mimoriadny kongres strany, ktorú spoluzakladala, neprišla. Rovnako ako niektorí jej kolegovia z SaS od začiatku trvala na tom, že voľba predsedu pár mesiacov pred parlamentnými voľbami a najmä v čase, keď má Richard Sulík stále platný mandát, nie je dobrým nápadom. Tvrdí, že iná strana ako Sloboda a Solidarita pre ňu neexistuje. V sobotu... viac »


Prelomový verdikt: Mladá akvabela uspela na medzinárodnom športovom súde, federáciu to vyjde draho

Prelomový verdikt: Mladá akvabela

06.09.2019 15:25

BRATISLAVA- Plavkyňa synchronizovaného plávania, akvabela Viktória Reichová prepísala športovú históriu. Ako prvá uspela na Medzinárodnom športovom súde vo švajčiarskom Lausanne vo svojom spore so Slovenskou plaveckou federáciou (SPF). Rozhodnutie súdu sa plne stotožnilo s jej podaním a zrušilo všetky akcie, ktoré SPF voči nej vykonalo. Federácia bude... viac »


ROZHOVOR Droba o napätí v SaS: Sulík situáciu vyhodnotil reálne

ROZHOVOR Droba o napätí

05.09.2019 08:05

BRATISLAVA – Keď v roku 2013 odchádzal z SaS, ani len netušil, že pri Richardovi Sulíkovi napokon predsa len nájde svoju politickú budúcnosť. Dnes stranu reprezentuje na regionálnej úrovni a hájiť farby inej strany nechce. Napriek tomu, že členom SaS sa už nikdy nestal, interné problémy v strane vníma. Ide podľa neho o mocenský boj, ktorého výsledkom... viac »


Vodiči, pozor! Toto je nová finta, ktorou chcú podvodníci od vás získať peniaze

Vodiči, pozor! Toto je

04.09.2019 16:15

BRATISLAVA – Len pred nedávnom Slovákom vyvolávali podozrivé zahraničné telefónne čísla. Ľudia ich zdieľali na sociálnych sieťach, varovanie prišlo aj od polície. Teraz sa spustila lavína nových podvodných telefonátov. Podvodníci ľuďom vyvolajú s ďalším klamstvom – žiadajú zaplatiť pokutu, pretože ste si nekúpili diaľničnú známku. viac »


ROZHOVOR Tvrdé slová Vajdičku o svojom odvolaní: Je to jednoznačne politická objednávka

ROZHOVOR Tvrdé slová Vajdičku

04.09.2019 12:30

BRATISLAVA – Režisér Michal Vajdička ako riaditeľ Činohry Slovenského národného divadla (SND) skončil. Odvolanie prišlo nečakane. Zaskočilo aj samotných hercov divadla. Podľa vedenia nezvládal manažérske povinnosti. viac »


Školský rok bude mať 190 dní: Prinášame prehľad, kedy nebudú vaše deti v škole a kedy budú maturovať

Školský rok bude mať

03.09.2019 13:00

BRATISLAVA - V pondelok sa začal školský rok a už teraz väčšina žiakov odrátava dni, kedy budú mať opäť voľno. Pomôže im niekoľko štátnych sviatkov a ak sa k tomu zarátajú jesenné, vianočné či ďalšie plánované prázdniny, v škole strávia len niečo vyše pol roka. viac »


VIDEO Štúdie vedcov odhalili hrozivú pravdu: Toto by nasledovalo po jadrovom konflikte

VIDEO Štúdie vedcov odhalili
Video

02.09.2019 14:00

BRATISLAVA - Len nedávno USA a Rusko oficiálne odstúpili od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF). Ukončenie zmluvy nám pripomína, že na celom svete je približne 15-tisíc jadrových zbraní. Existujú štúdie, ktoré simulujú následky ich použitia. viac »


Mimoriadna situácia v SaS. Sulík čelí vzbure kvôli voľbe predsedu, protikandidáta však nemá

Mimoriadna situácia v SaS.

30.08.2019 14:00

BRATISLAVA – Len pár dní pred mimoriadnym kongresom čelí šéf SaS vnútrostraníckej roztržke. Podľa informácií Glob.sk sa do Richarda Sulíka otvorene pustila poslankyňa Natália Blahová. Tá “kope” v strane za krídlo, ktoré reprezentuje Ľubomír Galko. Svojmu straníckemu šéfovi adresovala list, v ktorom kritizujú jeho posledné kroky. Pod vyhlásením sú podpísaní... viac »


ROZHOVOR so psychológom: Na sociálnych sieťach podliehame vlastnej ilúzii šťastia

ROZHOVOR so psychológom: Na

30.08.2019 12:20

BRATISLAVA – Bez sociálnych sietí si už akosi nevieme predstaviť život. Každý deň máme potrebu zdieľať svoje myšlienky, názory a zároveň sledovať ostatných. Často nežijeme len svoj život, ale venujeme pozornosť činnostiam druhých ľudí. Niekedy zase hľadáme uznania prostredníctvom likeov a komentárov. Stali sme sa tak otrokmi súčasnej doby? Glob.sk ... viac »


ROZHOVOR Drucker o politickej scéne: Nové strany len kádrujú, chýba im obsah

Tomáš Drucker

28.08.2019 13:45

BRATISLAVA - Keď pred rokom opúšťal vládu Roberta Fica, vyzeralo to tak, že s politikou už nechce mať nič spoločné. Prešiel rok a on sa rozhodol vrátiť. Slovensko podľa neho potrebuje riešiť problémy, nielen osobné spory politikov. Práve v tom vidí najväčšie mínus na strane nových politických subjektov. Podľa neho ich viac zaujíma kádrovanie súperov... viac »


K Druckerovi smerujú známe tváre. Za dobrú voľbu ho považuje poslankyňa Mostu aj známy starosta

Tomáš Drucker

27.08.2019 11:05

BRATISLAVA – Kto s kým a za koho. Čím bližšie parlamentné voľby sú, tým obľúbenejším sa stáva národný šport s názvom politické preskupovanie. Členovia jednotlivých strán odchádzajú, aby zasa prišli do iných strán. Tým nespokojným sa dnes viac ako inokedy otvárajú nové možnosti. Na trhu je aktuálne množstvo vznikajúcich subjektov, medzi ktoré sa nedávno... viac »


Borovička, zvratky, marihuana: Takto vyzerali žúry šéfa progresívcov Trubana

Michal Truban

23.08.2019 09:45

BRATISLAVA - V politike je na slovenské pomery len krátko, no už sa vidí na premiérskej stoličke. Michal Truban, predseda mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko, sa okrem svojho podnikateľského príbehu nemôže pochváliť žiadnou politickou skúsenosťou. Na druhú stranu má viac skúseností s marihuanou či dokonca LSD. Posledných pár týždňov sa tak... viac »


ŠKANDÁL vo vodárňach. Exšéf Infra Services dostal štedré odstupné, no vo firme ďalej pôsobí. Mesto žiada tvrdú nápravu

ŠKANDÁL vo vodárňach. Exšéf

22.08.2019 16:48

BRATISLAVA – Dostal lukratívne odstupné, no nikam neodišiel. Bývalý generálny riaditeľ dcérskej spoločnosti mestských vodární Milan Hutkai dostal kráľovské odstupné. Po tom, čo k 31. marcu tohto roku ponúkol svoju stoličku, mal zo zmluvy garantované odstupné vo výške päťnásobku mesačného platu. Napokon ale dostal odstupné vo výške svojho ročného zárobku... viac »


Najčítanejšie články