Komentáre k aktuálnym témam | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 22. júl 2018. Meniny má Magdaléna, zajtra Oľga.

Komentáre

KOMENTÁR Alojza Hlinu: Sociálny balík pre oligarchov a dvojnásobné dane

Alojz Hlina

Alojz Hlina

09.07.2018 18:45

BRATISLAVA - Plán B – Plán Bratislava alias Plán pre bohatých podľa primátorského kandidáta Matúša Valla. viac »

KOMENTÁR Ľubomíra Lintnera: Slovensko 100 dní po Kuciakovej vražde!

Ľubomír Lintner

11.06.2018 16:15

BRATISLAVA - Má mať schopnosť plávať? Alebo nemusí? Je to dôležitý atribút pre posúdenie kvality vojenského transportéra? Alebo ide iba o účelový argument, aby sa naplnil biznis plán nominantov SNS na ministerstve obrany? To je pár otázok, ktorý si musí dať pozorovateľ slovenského politického diania, keď sleduje najnovšiu slovnú prestrelkou medzi bývalým ... viac »


KOMENTÁR Petra Králika: Labutia pieseň európskych lídrov

Peter Králik

11.06.2018 12:16

BRATISLAVA - V rozhovore pre Frankfurter Allgemeine Zeitung politológ Thomas Jäger z Kolínskej univerzity vracia celú európsku elitu, ktorá sa zúčastnila summitu G7 do reality. V rozhovore s názvom “Trump si to môže dovoliť” postupne pragmatickými odpoveďami Anne – Lena Ripperger vykresľuje skutočné postavenie Európy vo vzťahu k USA. viac »


KOMENTÁR Jána Baránka: Migrantov a kríže do vraždy Filipínca neťahajme

Ján Baránek

08.06.2018 16:26

BRATISLAVA - Veľmi ma znepokojuje tá vražda mladého Filipínca. Veľmi. Chcel sa zastať ženy a narazil na brachiálne hovädo z neolitu. Skrátka, nechutná vražda, spáchaná hormonálnym, vymletým idiotom. Nechcem a nejdem hľadať žiadne poľahčujúce okolností. Pre budúcnosť aj dúfam, že sa žiadne nenájdu a toto hovädo snáď dostane vyšší trest, ako štandardný ... viac »


KOMENTÁR Petra Králika: Obed zadarmo neexistuje, motivujme a odmeňujme dobrých rodičov

Peter Králik

06.06.2018 11:45

BRATISLAVA - Strava deťom v školských a predškolských zariadeniach zadarmo bude raz nominovaná na Oscara za perfídny marketingový politický bluf roka. Hra na falošnú sociálnu spravodlivosť pokračuje a nie je vylúčené, že mnohí politici sa nechajú v parlamente ešte viac uniesť sociálnym populizmom, lebo uverili vlastnej sebapropagačnej lži, že pomáhajú ľuďom.  viac »


KOMENTÁR Ľubomíra Lintnera: O kresťanskom kríži a kopajúcej nohe násilníka

Ľubomír Lintner

05.06.2018 22:50

BRATISLAVA – Na jednej strane visiaci kríž na retiazke na krku slovenského občana Juraja Hossua, na druhej jeho päsť a kopajúca noha do nevinnej hlavy Filipínca Henryho Acordu veľmi výstižne vykresľuje súčasné Slovensko. Na jednej strane okatá prezentácie kresťanstva, oproti tomu však nenávisť k cudzincom s podtónom rasizmu. viac »


KOMENTÁR Petra Králika: Ak sa slovenských oceliarov nikto nezastane, U.S. Steel v Košiciach skončia

Peter Králik

03.06.2018 10:15

BRATISLAVA - Pri sledovaní včerajšej tlačovej besedy Cecilie Malmströmovej na pôde Európskej komisie mali prítomní novinári menšie deja vú. V očakávani reakcie na Trumpove tarify sa namiesto toho dočkali reakcie na Čínu. Malmströmová nedokázala predstaviť rozhodnú reakciu Európskej únie a zmohla sa iba na vyjadrenia, že “budeme jednať niekoľko týždňov”. viac »


KOMENTÁR Milana Kuruca: Bonus od Sulíka - supernízky dôchodok a minimálna zdravotná starostlivosť

Milan Kuruc

02.06.2018 07:35

BRATISLAVA - Áno, je pravda, že aj ja som mal kedysi o kolečko navyše. V roku 2010 som s ním dokonca prvýkrát behal po parkovisku v Trnave a spolu s ostatnými členmi SaS som presviedčal voličov, ako parádne si na svojej výplate prilepšia po zavedení odvodového bonusu. viac »


KOMENTÁR Ľubomíra Lintnera: Kandidáti na prezidenta – ako huby po daždi

Ľubomír Lintner

31.05.2018 19:15

BRATISLAVA – Sme v druhej tretine jarného obdobia, a keby sme sa ocitli v prírode, niekde na kraji listnatého lesa, deň po pokojnom májovom daždi, tak by to najmä pre hubárov mohol byť radostný pohľad. Určite to však neplatí pre dianie v slovenskej politike, aj keď si v súvislosti s ďalším a ďalším oznamovaným menom kandidáta na prezidenta môžeme povedať: ... viac »


Škandalózny americký guvernér skončil: Aféra s milenkou, sexuálne hrátky a vydieranie

Erik Greitens

31.05.2018 16:45

MISSOURI – Koniec skúseného politika. Guvernérovi amerického štátu Missouri sa osudným stala aféra s milenkou, ktorú mal navyše zastrašovať a podľa jej slov aj biť. Eric Greitens (43) sa v utorok vzdal funkcie po mnohomesačnom tlaku zo stranu verejnosti a kolegov. Ako guvernér pritom pôsobil iba od januára 2017. viac »


KOMENTÁR Petra Králika: Slovenský parlament zabíja čas politickým smogom

Peter Králik

30.05.2018 15:15

BRATISLAVA – Európska komisia v utorok uverejnila svoje dlhodobé plány politiky súdržnosti – peniaze a programy, ktoré EÚ používa na zníženie regionálnych rozdielov v celom bloku. Takéto financovanie predstavuje približne tretinu súčasného sedemročného rozpočtu EÚ. Tlačová správa je k dispozícii online. viac »


KOMENTÁR Ivana Zuzulu: Má vôbec konzervativizmus miesto v slovenskej politike?

KOMENTÁR Ivana Zuzulu: Má

29.05.2018 19:15

BRATISLAVA – Povinnosťou každej politickej strany je mať isté hodnotové zakotvenie. Inak nejde o politiku, ale len o politický marketing, ktorý na scénu dopomáha rôznym zvrátenostiam. Bezhodnotovosť súčasnej politiky nevznikla z ničoho. Jej príčinou je dlhodobé preceňovanie slobody, ktorá sa však odtrhla od zodpovednosti a zmenila sa na svojvôľu. viac »


Boj proti nepríjemnému fenoménu: Europarlament chce pomôcť vodičom

Boj proti nepríjemnému fenoménu:

28.05.2018 22:05

ŠTRASBURG – Europoslanci si tento týždeň v Štrasburgu počas rokovania posvietia na nepríjemný fenomén v automobilovom priemysle. Špekulantom, ktorých biznis kvitne vďaka pretáčaniu kilometrov pri predaji áut, by mohli poriadne sťažiť ich podvody. viac »


Beňovú rozhneval Hrnko: To musí byť šmeker, tvrdý odkaz europoslankyne

Anton Hrnko a Monika

24.05.2018 19:56

BRATISLAVA – Výrok Antona Hrnka ju poriadne rozčúlil. Europoslankyňa Monika Beňová v statuse na Facebooku nešetrila tvrdými slovami po tom, čo sa podpredseda SNS vyjadril, že mu prekážajú reklamy na dámske vložky v televízii. viac »


Nemilo prekvapení liberáli, odkaz pre kolegov z opozície: Zíďte z nesprávnej cesty

Richard Sulík

23.05.2018 22:50

BRATISLAVA – Ohraničenie dôchodkového veku, ktoré sa pokúša dosiahnuť koalícia? Čistý populizmus, odkazuje strana SaS. Najnovšie však liberáli reagovali aj na ochotu OĽaNO a Sme rodina podporiť tento návrh Smeru. Sulíkovci tvrdia, že sú nemilo prekvapení. viac »


VIDEO Líder euroliberálov si podal šéfa Facebooku: Tvrdé slová, má vôbec kontrolu?

Guy Verhofstadt a Mark

23.05.2018 16:50

BRUSEL – Šéf Facebooku Mark Zuckerberg si včera musel vypočuť poriadne tvrdé slová. Americký podnikateľ sa postavil pred Európsky parlament, aby čelil otázkam o škandále okolo zneužitia údajov miliónov používateľov sociálnej siete. Do Zuckerberga sa pustil najmä líder liberálnej politickej skupiny ALDE Guy Verhofstadt. viac »


Odborníci prehovorili: Žiadajú zásadné zmeny pri voľbe ústavných sudcov

Ústavný súd v Košiciach

22.05.2018 15:20

BRATISLAVA – Až 90 hlasov poslancov Národnej rady SR potrebných na zvolenie kandidáta, verejné vypočutie uchádzačov, verejné hlasovanie poslancov či štvorročný cyklus obmeny sudcov na Ústavnom súde SR. Tieto zásadné zmeny vypracovalo a žiada zaviesť do praxe 38 odborníkov z právnej oblasti. viac »


Najsilnejšie sankcie v dejinách? Američania hrozia Iránu, chystajú toto

Mike Pompeo

22.05.2018 07:56

WASHINGTON – Najsilnejšie sankcie v dejinách, na jadrové zbrane zabudnite. Takto znie odkaz minister zahraničných vecí USA Mikea Pompea, ktorý adresoval Iránu pri príležitosti po predstavenia náčrtu novej zmluvy pre Teherán. Dohoda s Iránom podľa Pompea predstavuje pre svet riziko kvôli svojim nedostatkom. viac »


KOMENTÁR Ivana Zuzulu: Istanbulský dohovor a Slovensko

KOMENTÁR Ivana Zuzulu: Istanbulský

19.05.2018 17:45

BRATISLAVA - Istanbulský dohovor, je jednou z právnych noriem, ktoré nám údajne „vnucuje“ EÚ. Hneď na úvod treba povedať, že to tak nie je. Spomenutý dokument, ako vyplýva z jeho úplného názvu - Dohovor Rady Európy o prevencií a boji proti násiliu na ženách a proti domácemu násiliu - je z dielne Rady Európy združujúcej nie 27, ale 47 krajín, okrem iných ... viac »


Výroky, ktoré nepatria do dnešného sveta: Kto sa stane Homofóbom roka?

Branislav Škripek, Ľubomír Galko

17.05.2018 22:31

BRATISLAVA – Politici opäť môžu získať nelichotivé ocenenie. Aj tento rok „zabojujú“ o anti-cenu Homofób roka. Medzi nominovaných patrí napríklad šéf SNS Andrej Danko, podpredseda SaS Ľubomír Galko či líder Sme rodina Boris Kollár. viac »


Hádka v parlamente o Rusku: Odkaz z opozície, súdruh Blaha ako dobrý komunista

Ondrej Dostál, Ľuboš Blaha

17.05.2018 07:55

BRATISLAVA – V utorok to v parlamente opäť iskrilo a jablkom sváru bolo znovu Rusko. Slovné odkazy si tentoraz vymieňali poslanci Ľuboš Blaha s Martinom Poliačikom a Ondrejom Dostálom. Čo bol najväčší problém? viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.Goodgame Big Farm

Goodgame Big Farm

Big Farm je farmárska hra, v ktorej všetko funguje presne tak, ako na vidieku.