Komentáre k aktuálnym témam | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 16. jún 2019. Meniny má Blanka, zajtra Adolf.

Komentáre

Nešťastie dvoch osirelých sestričiek. Zabili im mamu, teraz prídu aj o strechu nad hlavou

včera o 18:15

NOVÁ BAŇA/OROVNICA – Život sa s nimi vôbec nemazná. Brutálna vražda, ktorá sa stala vo februári roku 2017 v jednom z banskobystrických penziónov otriasla celým Slovensko. Miroslav Štolc vtedy 59 ranami nožom do hlavy, šije a ramien usmrtil Evu Králičekovú († 28) z Novej Bane. Po nešťastnej mladej žene zostali dve dievčatká, ktoré si po jej smrti zobral ... viac »

Učitelia roky na sebe pracovali, aby zarobili viac. Lubyová im tieto peniaze ide vziať

Učitelia roky na sebe

11.01.2019 10:55

BRATISLAVA – SNS ruší, čo SNS zaviedla. To čo minister školstva za SNS Ján Mikolaj takmer pred desiatimi rokmi presadil, sa v týchto dňoch rozhodla ministerka SNS Martina Lubyová zrušiť. Reč je o kreditovom systéme, ktorým si pedagógovia mohli zvyšovať nielen svoju kvalifikáciu, ale aj mzdu. Z peňaženky im tak zmiznú nemalé financie. Slovenská komora ... viac »


Kukan aj Sulík v Bruseli končia. Najviac europoslancov by mohol získať Smer-SD

Voľby do Európskeho parlamentu

10.01.2019 15:50

BRATISLAVA – Voľby do Európskeho parlamentu pomaly klopú na dvere. Politické strany naplno diskutujú o svojich kandidátoch. Slováci si v tohtoročných voľbách budú môcť zvoliť až 14 poslancov. Prinášame aj posledný známy odhad kresiel, ktoré by mohli získať jednotlivé strany v europarlamente. viac »


Materská pre oboch rodičov súčasne je od januára realitou. Ďalšie novinky prídu tento rok

Ján Richter

10.01.2019 09:15

BRATISLAVA – Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) plánuje v tomto roku zaviesť pre mladé rodiny niekoľko zmien. Najzásadnejšou novinkou je poberanie materskej dávky oboma rodičmi naraz. Výška materskej je pritom podľa ministra práce Jána Richtera na vysokej úrovni. V európskom rebríčku sa Slovensko nachádza údajne v najlepšej trojke. ... viac »


Lubyová podporí státisícami aj chirurga, ktorý chce strážiť prístavy pred migrantami. V minulosti podnikal so Smerákom

Lubyová podporí státisícami aj

09.01.2019 08:35

BRATISLAVA - Ministerstvo školstva pod vedením Martiny Lubyovej (nominantka SNS) má problém s prideľovaním peňazí na výskum a vývoj rovnako ako jej predchodca Peter Plavčan (nominant SNS). Kauze sa venuje aj Nadácia Zastavme korupciu na svojom blogu, tému otvoril poslanec SaS Branislav Gröhling. Ten okrem iného upozornil napríklad na to, že niektoré ... viac »


VIDEO Zvukový útok na amerických diplomatov: Nasadili na nich Kubánci svrčky?

VIDEO Zvukový útok na

08.01.2019 13:05

HAVANA - Tajuplné zvuky spôsobovali počas posledných dvoch rokov roztržky medzi USA, Kanadou a Kubou. Ostrovný štát čelil obvineniam z “akustických útokov” na diplomatov, ktorí tam boli vyslaní. Teraz sa zdá, že záhada otravných zvukov, ktoré spôsobili niektorým ľuďom dokonca aj zdravotné problémy, je vyriešená. Na vine má byť svrček. viac »


Motoristi sa môžu tento rok dočkať nových dialničných úsekov. Vlani nepribudol žiaden

Motoristi sa môžu tento

08.01.2019 11:25

BRATISLAVA – Slovenské dialnice sa počas minulého roka nerozrástli ani o centimeter. Napriek veľkému množstvu rozostavaných projektov za posedných 12 mesiacov nebol do užívania odovzdaný žiadny dialničný úsek. Rezort dopravy však upozorňuje na posun vo viacerých stavbách. Tiež sľubuje dokončenie viacerých dlhoočakávaných častí dialnic. Nie všetkých sa však dočkáme už tento rok. viac »


Čas na podanie návrhov na sudcov Ústavného súdu dnes vyprší: Medzi záujemcami sú aj známi politici

Čas na podanie návrhov

07.01.2019 08:45

BRATISLAVA - Čas sa kráti. Dnes je posledný deň na podanie návrhov kandidátov na sudcov Ústavného súdu. Ten totiž čaká už o pár týždňov výrazná obmena. Vymení sa až deväť z 13 sudcov. Dosluhujúcim uplynie funkčné obdobie vo februári. Podľa Ústavy bude parlament koncom januára voliť 18 kandidátov. Z nich si nakoniec prezident vyberie polovicu. viac »


Na cestách vládne kalamita, počasie sa však zmeniť nemá

Na cestách vládne kalamita,

03.01.2019 14:15

SLOVENSKO – Kombinácia vetra a silného sneženia narobila na slovenských cestách nemalé problémy. Viaceré cestné úseky hlásia čerstvú vrstvu snehu a vodiči si musia dávať pozor nielen na poľadovicu ale aj na snehové jazyky. Podľa informácií meteorológov sa však v najbližších hodinách k žiadnej zmene situácie neschyľuje. viac »


Globálny pakt OSN o migrácii. Téma, ktorá rozdelila svet a otriasla slovenskou politickou scénou

Globálny pakt OSN o

29.12.2018 09:50

BRATISLAVA – V dňoch 10. a 11. decembra sa konala v marockom Marrákeši medzinárodná konferencia. Už v prvý deň samitu sa na nej schválil dokument, ktorý predtým vyvolal vášne na medzinárodnej, ale aj slovenskej politickej scéne. Ide o toľko diskutovaný Globálny rámec OSN o migrácii. viac »


Kto nosí darčeky – Ježiško či Santa Claus? Najdôležitejšia je aj tak radosť z nich

Kto nosí darčeky –

25.12.2018 08:55

BRATISLAVA – Ježiško, Santa Claus či Dedo Mráz? Problém, s ktorým si nevieme často rady. Vysvetliť deťom, kto im nosí darčeky, je čoraz ťažšie. Žijeme v spoločnosti, ktorá dovoľuje naozaj všetko. Tak zostáva na rodičoch, kto nadelí ich ratolestiam prekvapenie pod stromček. viac »


ROZHOVOR Vianoce očami etnologičky. Tradície sa menia, sviatky sú však stále najmä o rodine

ROZHOVOR Vianoce očami etnologičky.

24.12.2018 09:10

BRATISLAVA – Je tu čas Vianoc. Magický sviatok, kedy sa aspoň na chvíľu zastaví čas a my si môžeme vychutnať dni pokoja a lásky. Počas roka sa tešíme na najbližších, ktorí sa práve počas sviatkov vracajú domov. Detský smiech a iskry v očiach rozžiaria úsmev nejednému z nás. O tom, ako vôbec vznikli Vianoce a aké zvyky sa tradujú, sa Glob.sk rozprával ... viac »


Nebude to meteroit ani výbuch sopky. Evolučný biológ varuje: Ľudstvo vymrie do 100 rokov

Zatiaľ, čo mnoho ľudí

22.12.2018 16:50

BRATISLAVA – V dlhej histórii Zeme už vyhynulo mnoho živočíšnych druhov. Boli to napríklad dinosaury, mamuty, tasmánske tigre alebo dront nelietavý. Uznávaný vedec teraz varuje, že podobný osud by mohol do sto rokov postihnúť aj ľudstvo. Ako k tomu prišiel? viac »


Európe hrozí veľký chaos. Takéto následky by mal tvrdý brexit

Európe hrozí veľký chaos.

21.12.2018 13:30

BRATISLAVA - BRATISLAVA – Kto by chcel ísť na nákupy alebo do múzea v Londýne, nemal by si cestu plánovať na koniec marca. Pretože 29. marca 2019 čaká Veľkú Britániu brexit. Kvôli nejasnej politickej situácii v krajine nie je vylúčené ani chaotické vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ) bez akejkoľvek zmluvy. Malo by to drastické následky ... viac »


Pozor, supermarkety menia otváracie hodiny. Počas týchto dní nekúpite nič

Pozor, supermarkety menia otváracie

21.12.2018 08:38

BRATISLAVA – Otváracie hodiny obchodných reťazcov sú počas vianočných sviatkov výrazne pozmenené. Obchodné centrá však mysleli aj na oneskorencov. Nakúpiť dokonca môžete aj počas Štedrého dňa. Niektoré reťazce otvoria už počas štátnych sviatkov či Silvestra. viac »


Vianočné trhy lákajú bohatým programom. Máte poslednú šancu vychutnať si vianočný punč

Vianočné trhy lákajú bohatým

20.12.2018 16:10

BRATISLAVA – Varené víno, lokše a ľúbivé melódie. Mestá naplno dýchajú čarovnou atmosférou Vianoc. Slováci majú ešte poslednú možnosť navštíviť vianočné trhy a odreagovať sa od všetkého zhonu. V týchto mestách si prídete na svoje. viac »


Národný futbalový štadión zhltne viac, ako sa počítalo. Či to zatiahne štát, sa nevie

Národný futbalový štadión zhltne

19.12.2018 11:20

BRATISLAVA - Výstavba nového moderného futbalového stánku, ktorý bude spĺňať aj vysoké zahraničné štandardy, ide do veľkého finále. Čaká sa už iba na posledné “papierovačky” ohľadne povolení a otvorene sa hovorí o prvom zápase aj menách možných súperov. To, čo však stále nie je jasné, je, koľko bude Národný futbalový štadión stáť, a akú sumu zaň na konci dňa zaplatí štát. viac »


Minister Érsek ticho súhlasí s nelegálnou ťažbou zeminy pod diaľničný obchvat

Minister dopravy zrejme o

17.12.2018 09:15

BRATISLAVA – Žiadal o pomoc, no nedočkal sa. Keď starosta obce Most pri Bratislave zistil, že sa v katastri obce vo veľkom nelegálne aj legálne ťaží štrk, obrátil sa priamo na ministra dopravy. Chcel od neho poradiť, ako ďalej postupovať. Minister však nereagoval. Ide pritom o veľa. Pokiaľ sa vyťaží nadmerné množstvo zeminy, spodná voda zostane prakticky ... viac »


Slováci sú v plnom nasadení. Na vianočné nákupy zostáva už iba týždeň

Slováci sú v plnom

16.12.2018 15:45

BRATISLAVA – Obchodné centrá už naplno dýchajú vianočnou náladou. Honosná výzdoba očarí nejedného z nás. Nákupný ošiaľ tak dorazil naplno aj na Slovensko. Plné obchody, vianočné piesne a stres. Napätá atmosféra by sa dala krájať. Každý zháňa darčeky pre svojich blízkych na poslednú chvíľu. Čas sa už kráti, do Vianoc zostáva len pár dní. viac »


Na samite EÚ vládla veľmi zlá atmosféra. Merkelová skákala Mayovej do reči

Na samite EÚ vládla

14.12.2018 12:35

BRATISLAVA/BRUSEL – V už schválenej dohode o brexite s Európskou úniou chcú Briti nové záruky. Nálada na vrcholnom stretnutí v Bruseli nebola dobrá. Vyzeralo to tak, akoby nikto nevedel, čo presne vláda Theresy Mayovej vlastne chce. V jednom bode však Únia vyšla Spojenému kráľovstvu aspoň trochu v ústrety. viac »


Štátni zamestnanci si výrazne polepšia. Štát to bude stáť milióny eur

Štátni zamestnanci si výrazne

14.12.2018 09:30

BRATISLAVA – Štátni zamestanci si od januára výrazne prilepšia. Vláda na svojom stredajšom rokovaní schválila návrh nariadenia, ktorým sa od nového roka zdvihnú platy zamestnancom v štátnej a verejnej službe o 10 percent. Od januára 2020 sa následne zvýšia o ďalších 10 percent. Za poslednú dekádu ide vôbec o najvyššie zvyšovanie platov štátnych zamestnancov. ... viac »


Najčítanejšie články