Komentáre k aktuálnym témam | Topky.sk
Štvrtok, 27. január 2022. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Komentáre

Kuriozita vo svete stávkovania. Šťastena sa zrejme cez týždeň usadila na jednom mieste

07.09.2020 08:45

KOŠICE - Šťastná náhoda. V strede týždňa padol v „malom lote" ďalší jackpot, ktorý bol rozdelený na dve výhry v prvom poradí. A to dosť kuriózne.    viac »

VIDEO Slovenský tenis je pred US open v troskách. V New Yorku sa musíme spoliehať iba na zázraky

Tenisový areál Flushing Meadows

22.08.2019 11:40

BRATISLAVA – Australian open, Roland Garros, Wimbledon. Tri zo štyroch grandslamových turnajov sezóny sú už minulosťou, pred tenistami je už iba posledný. US open v New Yorku, ktorý je na programe od 26. augusta do 9. septembra. Najväčší, najbláznivejší, najdrsnejší turnaj, ktorý je megalománsky vo všetkom. Kapacitne, odmenami, hlukom a mediálnym záujmom... viac »


Zlatica Kušnírová rok a pol po vražde: Len ľudia v uliciach dokážu zmeniť krajinu

Zlatica Kušnírová rok a

21.08.2019 12:49

BRATISLAVA – Ľudia v uliciach, politické pády, čistky v polícii aj na prokuratúre, obvinenie človeka dovtedy chráneného mocnými. Vražda novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vyvolala v spoločnosti vzburu, ktorá mala za následok zásadné zmeny v politickom svete. Matka zavraždenej Martiny Zlatica Kušnírová sa domnieva, že spoločnosť sa konečne zobúdza... viac »


Ministerstvo financií nehovorí pravdu o tendri na licencie Microsoftu. Štát navyše zaplatí dvakrát

Ministerstvo financií nehovorí pravdu

16.08.2019 16:45

BRATISLAVA – Ministerstvo financií zavádza v zozname inštitúcií, pre ktoré vraj obstaráva licencie Microsoft za 48 miliónov eur bez DPH. Ide o nové cloudové licencie na zabezpečenie kancelárskeho softvéru pre približne štyridsať štátnych inštitúcií. Ministerstvo tvrdí, že to robí v ich mene a na základe prieskumu. To mal byť aj dôvod, prečo navýšili... viac »


Ministerstvo financií nehovorí pravdu o tendri na licencie Microsoftu: Štát navyše zaplatí dvakrát

Ministerstvo financií nehovorí pravdu

16.08.2019 09:32

BRATISLAVA - Ministerstvo financií zavádza v zozname inštitúcií, pre ktoré vraj obstaráva licencie Microsoft za 48 miliónov eur bez DPH. Ide o nové cloudové licencie na zabezpečenie kancelárskeho softvéru pre približne štyridsať štátnych inštitúcií. Ministerstvo tvrdí, že to robí v ich mene a na základe prieskumu. To mal byť aj dôvod, prečo navýšili... viac »


Pre NBÚ je používanie Microsoftu kvôli rizikám nepredstaviteľné, rezort obrany s tým problém nemá

Pre NBÚ je používanie

13.08.2019 09:30

BRATISLAVA – Majú sa starať o našu bezpečnosť a obranu. Pri nákupe nových licencií od Microsoftu je pre nich ale bezpečnosť len hypotetickou otázkou. Ministerstvo obrany (MO SR) je jednou z viac ako 40 štátnych inštitúcií, ktoré by mohli od septembra prejsť na cloudovú službu od Microsoftu – Office 365. Nepotrebný a nedomyslený nákup necháva chladným... viac »


Bezpečnosť údajov ministerstvo financií nezaujíma. Pri Microsofte si ide svoje napriek rizikám

Bezpečnosť údajov ministerstvo financií

10.08.2019 11:00

BRATISLAVA – Ministerstvo financií nedokáže ukončiť súťaž na viac ako 100-tisíc cloudových licencií Microsoftu približne za 48 miliónov eur bez DPH už takmer rok. Do hry navyše opäť vstúpil aj Úrad pre verejné obstarávanie. Kým v Európskej únii (EÚ) totiž intenzívne riešia bezpečnostné riziká Office 365, u nás má na nich prejsť kompletná štátna správa... viac »


Po Kiskovi vyštartovali mladí Smeráci. Kritizujú jeho doterajšiu kampaň, otázne je aj narábanie s údajmi

https://glob.zoznam.sk

08.08.2019 17:10

BRATISLAVA – Len pred niekoľkými dňami bývalá hlava štátu odovzdala podpisy potrebné na vznik strany. Andrej Kiska odovzdal dokonca viac, ako bolo nutné. Už dnes však čelí prvému problému. Mladí Smeráci tvrdia, že počas posledných mesiacov využil dieru v zákone. Volebnú kampaň tak odštartoval problémom. viac »


PRÁVE TERAZ Veľká razia u známeho podnikateľa s odpadmi: Policajti obkľúčili jeho skládku

https://glob.zoznam.sk

01.08.2019 08:40

MOST PRI BRATISLAVE - Odpadkový kráľ Michal Grebeči má problém. Na krku má opäť policajnú raziu. V jeho prípade ide už o tretí policajný zásah za rok. viac »


Microsoft zaplatí milióny za uplácanie vládnych úradníkov. Podozrenia sú aj na Slovensku

https://glob.zoznam.sk

23.07.2019 09:30

BRATISLAVA- Technologický gigant Microsoft zaplatí vyše 25 miliónov dolárov za podplácanie vládnych úradníkov v Maďarsku a ďalších krajinách. Peniaze si rozdelí americké ministerstvo spravodlivosti a americká Komisia pre cenné papiere a burzu. Platba pre ministerstvo spravodlivosti je podmienkou trojročnej dohody medzi Microsoftom a americkou prokuratúrou... viac »


ROZHOVOR Érsek o D4 R7: Na stavbe sú látky, ktoré tam nemajú čo robiť. Dal som ultimátum

ROZHOVOR Érsek o D4

17.07.2019 09:29

BRATISLAVA – Keď v roku 2016 poklepali základný kameň nultého obchvatu, nikto nečakal problémy, ktorým dnes výstavba čelí. Diaľnicu, ktorá má v prvom rade odbremeniť hlavné mesto, už vyše roka sprevádza kritika a dokonca aj policajné vyšetrovanie. Na samotnú stavbu D4 R7 nabehli počas posledných mesiacov viacerí kontrolóri a kvôli podozreniam z kontaminácie... viac »


ROZHOVOR s Martinom Mackom: Vyhrážky sú pri organizácii Dúhového PRIDE bežné

ROZHOVOR s Martinom Mackom:

08.07.2019 10:40

BRATISLAVA – Už po deviatykrát sa tento mesiac na námestiach Bratislavy stretnú ľudia oblečení vo farbe dúhy. Pokojným pochodom opäť upozornia na problémy, s ktorými sa stretávajú v našej spoločnosti ľudia patriaci do LGBTI komunity. Glob.sk sa porozprával s organizátorom tejto udalosti a šéfom Iniciatívy Inakosť Martinom Mackom. Povedal nám o vyhrážkach... viac »


ROZHOVOR Kollár o spolupráci s inými: Nerobím politiku, aby bol Beblavý spokojný

https://glob.zoznam.sk

26.06.2019 09:15

BRATISLAVA – Boli najväčším prekvapením parlamentných volieb v roku 2016. S viac ako šiestimi percentami sa im podarilo prekročiť brány Národnej rady a odvtedy neustále rastú. V politických prieskumoch im merajú už dlhšiu dobu vyššie čísla ako ostatným opozičným stranám. Napriek tomu sa voči nim mnohí vyhraňujú a odmietajú s nimi spoluprácu. V eurovoľbách... viac »


Skutok sa nestal. Zakladateľka SPOLU Katarína Macháčková je z pozemkovej kauzy von

Katarína Macháčková

24.06.2019 11:10

PRIEVIDZA – Je rozhodnuté. Mestské zastupiteľstvo Prievidze pred malou chvíľou rozhodlo, že Katarína Macháčková nezneužila svoju funkciu. A to napriek tomu, že špeciálna komisia pred dvomi týždňami rozhodla opačne. Takéto rozhodnutie sa však dalo očakávať, strana SPOLU má totiž v Prievidzi väčšinu. viac »


Tajomstvo “psích očí” odhalené! Budete prekvapení, na čo vedci prišli

Tajomstvo “psích očí” odhalené!

23.06.2019 14:53

BRATISLAVA – Keď sa na vás psy pozrú s veľkými očami, ťažko im niečo odopriete a všetko im odpustíte. Teraz vedci zistili, kde sa ten “psí pohľad” vzal. viac »


ROZHOVOR Prevratný proces bežkyne Semenyaovej očami arbitra: Bude to precedens pre šport

ROZHOVOR Prevratný proces bežkyne

22.06.2019 09:31

BRATISLAVA – Svetový šport tak delikátny, rozporuplný a kontroverzný prípad ešte neriešil. Celé jeho pozadie silne zaváňa diskrimináciou, popiera všetky základy etiky a je mimoriadne výbušný. Vzniká precedens, ktorý môže rozdeliť klasickú športovú mapu sveta na parciálne časti. Reč je o novom pravidle medzinárodnej atletickej federácie IIAF, ktoré je v platnosti od 8.mája. viac »


Komentár Miroslava Žiaka: Macháčkovej machinácie v Prievidzi padajú do povestnej najväčšej diery

Komentár Miroslava Žiaka: Macháčkovej

21.06.2019 18:17

BRATISLAVA - V poslednom období je v Prievidzi na pretrase škandálne nadobudnutie mestských pozemkov primátorkou Katarínou Macháčkovou (Spolu). Upozornil som na to spolu s ďalšími poslancami demokratickej opozície v meste. Viacerí sme aj členmi komisie na ochranu verejného zájmu, preto je našou povinnosťou nebyť ticho a urobiť všetko pre vyriešenie... viac »


ROZHOVOR Zakladateľ OĽaNO Fecko: Ľudí, ktorí k nám budú chcieť vstúpiť, si budeme viac “šacovať”

ROZHOVOR Zakladateľ OĽaNO Fecko:

21.06.2019 14:23

BRATISLAVA – Stál pri vzniku strany Obyčajní ľudia a v ich farbách je už tretie volebné obdobie poslancom Národnej rady. Ponuky odísť do iných strán v minulosti mal, no o tom, že by ich aj využil, nikdy neuvažoval. Zakladateľ vraj predsa neodchádza. Pripomína však, že každý je nahraditeľný, vrátane Veroniky Remišovej, ktorá svoj zámer opustiť ich rady... viac »


ROZHOVOR Štefan Harabin o politickej budúcnosti: Som antisystémový a som na to hrdý

https://glob.zoznam.sk

20.06.2019 09:30

BRATISLAVA – Kritizuje Smer-SD ale aj liberálov. Skúšal sa dostať do prezidentského paláca a aj keď mu to nevyšlo, označil sa za víťaza. V povedomí verejnosti je už desiatky rokov a odísť sa nechystá. Naopak, pred časom priznal svoju ambíciu byť lídrom niektorej zo strán vo voľbách 2020. Na otázky ohľadne vzťahov s ĽSNS, ale aj zákona, ktorý kvôli ... viac »


Zakladateľka SPOLU porušila zákon: Pozemková kauza ju môže vyjsť draho

Zakladateľka SPOLU porušila zákon:

19.06.2019 13:00

BRATISLAVA - Strana SPOLU má na krku vážnu kauzu. Katarína Macháčková, ktorá je jednou zo zakladateliek strany, porušila pri získavaní pozemkov zákon. Aspoň to konštatuje špeciálna komisia, ktorá jej kroky vyšetrovala. Napriek tomu sa jej však zrejme nič nestane. Posledné slovo má totiž mestské zastupiteľstvo, kde má primátorka Prievidze väčšinu. viac »


Nešťastie dvoch osirelých sestričiek. Zabili im mamu, teraz prídu aj o strechu nad hlavou

Nešťastie dvoch osirelých sestričiek.

14.06.2019 18:15

NOVÁ BAŇA/OROVNICA – Život sa s nimi vôbec nemazná. Brutálna vražda, ktorá sa stala vo februári roku 2017 v jednom z banskobystrických penziónov otriasla celým Slovensko. Miroslav Štolc vtedy 59 ranami nožom do hlavy, šije a ramien usmrtil Evu Králičekovú († 28) z Novej Bane. Po nešťastnej mladej žene zostali dve dievčatká, ktoré si po jej smrti zobral... viac »


Najčítanejšie články