°C

Štvrtok, 16. júl 2020. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Telefonovanie cez roaming: Ušetríte, ale až v auguste!

Zdroj: Nový Čas
12.06.2007 09:30

BRATISLAVA - Dobrá správa pre dovolenkujúcich v Európe. Podľa schváleného nariadenia EÚ totiž od 1. júla začne platiť regulácia roamingových hovorov v rámci Únie.


Tá horšia správa je, že reguláciu v praxi pocítia asi až v polovici augusta, keď už väčšina dovolenkárov bude doma. Európania sa tešia, operátori tvrdia, že to iba zdeformuje trh.

„Podľa nášho názoru regulované ceny nezohľadňujú náklady spojené s vybudovaním a prevádzkovaním roamingového pokrytia a služieb,“ tvrdí hovorca spoločnosti T-Mobile Andrej Gargulák. Ak však operátori budú chcieť poraziť konkurenciu, musia zákazníkom ponúknuť nižšie ceny, ako je eurotarifa. Ak by si zákazník nevybral žiadnu z akcií, ktoré pripravia, automaticky mu bude aktivovaná schválená eurotarifa.

„Treba zdôrazniť, že reguláciu považujeme za najhoršie riešenie a nevhodný zásah do vývoja cien,“ kritizuje spôsob zmeny taríf Peter Tóth, hovorca druhého slovenského operátora Orange. Jediné, na čo si budú musieť dovolenkári dať pozor, bude to, že v Chorvátsku, najobľúbenejšej destinácii Slovákov, tieto nové tarify neplatia. Chorvátsko totiž nie je členom EÚ.

Hovor zo zahraničia bude teda od polovice augusta stáť v prepočte vyše 16 korún za minútu. Ak vám niekto zavolá zo Slovenska a vy budete práve pri mori, zaplatíte za minútu niečo viac ako 8 korún.

Nástroje k článku


ZDROJ: Nový Čas

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články