°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

Zuzana Fialová ako hollywoodska hviezda: Zhasínajúca sláva – z eufórie do depresie

Zuzana Fialová
Zuzana Fialová
Zdroj: Archív MDPOH
25.09.2019 10:00

BRATISLAVA - Strata slávy a prestížneho spoločenského postavenia je strašiakom mnohých známych ľudí. A niektorí to neustoja. Ako speváčka Evy Meara z hry Perníková dáma, ktorá je inšpirovaná životom slávnej detskej herečky Judy Garland a jej dcéry Lizy Minneli. Hlavnú úlohu bravúrne stvárňuje Zuzana Fialová.


Dej hry dramatika Neila Simona sa odohráva po tom, ako Evy aj vďaka nevyrovnanému vzťahu s násilníkom absolvovala 10-týždňovú odvykaciu liečbu od alkoholu. Vracia sa do svojho domu, kde na ňu čakajú priatelia – neúspešný herec, ktorý musí tajiť svoju homosexualitu a kamarátka, ktorá sa rozhodla nikdy nezostarnúť. 

Zuzana Fialová a Diana Mórová
Zuzana Fialová ako hollywoodska
Zdroj: Archív MDPOH

Keďže ide o umelecké duše, náhle zmeny nálad nie sú ničím výnimočným. Z eufórie a výbuchov smiechu plynulo prechádzajú do depresie a vzlykania. Všetci svojím spôsobom prežívajú strach zo straty svojho spoločenského postavenia. 

Veľmi dôležitou je však postava Polly, ktorá očakáva, že Evy sa konečne začne správať ako skutočná matka. Neskutočne ju miluje a verí, že keď sa mama vzdá pohárika, dokážu spolu viesť normálny život. 

Judit Bárdoš a Zuzana Fialová
Zuzana Fialová ako hollywoodska
Zdroj: Archív MDPOH

Napriek tomu, že ide na prvý pohľad o vážne témy alkoholizmu a vzťahu matky s dcérou, táto hra je komédiou. Dôvody, pre ktoré majú postavy pocit, že sa im zrútil svet, sú totiž tak malicherné, že vytvárajú množstvo komických situácií. 

Hru si môžete pozrieť 26. septembra v Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava. Lístky zakúpite na stránke predpredaj.sk. 


Galéria

Zuzana Fialová Zuzana Fialová a Diana Judit Bárdoš a Zuzana Zuzana Fialová Zuzana Fialová a Marián

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články