°C

Sobota, 6. jún 2020. Meniny má Norbert, zajtra Róbert.

Väzeň odsúdený na doživotie prekonal klinickú smrť: Bol technicky mŕtvy, chce na slobodu!

Zdroj: thinkstock.com
19.11.2019 08:12

WASHINGTON - Americký súd zamietol žiadosť o prepustenie odsúdeného vraha, ktorý tvrdil, že svoj doživotný trest si už odpykal vzhľadom na to, že vo väzení prekonal klinickú smrť. O kurióznom prípade informoval spravodajský web BBC.


Šesťdesiatšesťročný Benjamin Schreiber bol v Iowe odsúdený na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia za to, že v roku 1996 ubil jedného muža na smrť. V žiadosti o prepustenie argumentoval tým, že trest dokončil, keď sa mu pred štyrmi rokmi na krátky čas zastavilo srdce. Sudcovia označili žiadosť síce za originálnu, ale zato nepresvedčivú s tým, že evidentne nie je mŕtvy, keď právne dokumenty podpísal. 

Väzeň odsúdený na doživotie
Zdroj: Getty Images

U Schreibera sa v roku 2015 vyskytla sepsa v reakcii na komplikácie súvisiace s obličkovými kameňmi. Lekári ho v nemocnici museli oživovať, väzeň sa ale plne zotavil a vrátil sa za mreže. Vlani vyhlásil, že bol oživovaný proti svojej vôli a keďže bol mŕtvy, svoj trest technicky dokončil. 

Žiadosť najprv zamietol súd nižšej inštancie, právnik odsúdeného sa ale odvolal. Minulú stredu nakoniec odvolací súd potvrdil prvostupňový rozsudok s tým, že Schreiberov trest bude dokončený, keď bude formálne vyhlásený za mŕtveho. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články