Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

FOTO Žena (31) chcela zabrániť otehotneniu: Len ťažko uveríte, čo si vložila do vagíny

Röntgen pošvy po vybratí pružiny
Röntgen pošvy po vybratí pružiny
Zdroj: profimedia.sk
19.09.2019 12:09

ZHONGZHAN - Žena z južnej Číny si do vagíny vložila kovovú pružinu, pretože si myslela, že bude fungovať ako vnútromaternicové teliesko. V tele ju mala neuveriteľných šesť mesiacov. Matka troch detí napriek nezvyčajnej prevencii proti počatiu otehotnela. Lekári si pružinu všimli až počas jej štvrtej gravidity.


Tridsaťjedenročná žena z čínskej provincie Guangdong si myslela, že zavedením kovovej pružiny do maternice zabráni tehotenstvu. Samozrejme sa mýlila a otehotnela aj napriek tomu. Keď bola v piatom mesiaci, chcela ísť na potrat. 

FOTO Žena (31) chcela
Zdroj: profimedia.sk

Lekári si pružinu všimli až počas kontroly zdravého plodu. Teleso meralo päť centimetrov. "Pri kontrole sme našli krúžky uložené medzi vagínou a krčkom maternice. Išlo o pružinu, ktorá už bola obalená vaginálnym tkanivom," uviedla gynekologička Fu Junhongová. Pružinu pacientke vyoperovali. 

FOTO Žena (31) chcela
Zdroj: profimedia.sk

Chirurgovia museli použiť kliešte, aby rozrezali pružinu na sedem častí, lebo sa nedala odstrániť celá. Operácia trvala asi 40 minút. Pacientka našťastie neutrpela nijaké vnútorné poškodenia ani infekciu a krátko po zákroku bola prepustená z nemocnice. Doposiaľ nie je známe, či stále trvá na potrate.   


Galéria

Röntgen pošvy po vybratí

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články